بازسازی شرایط آب‌وهوایی درون یک جعبه

ژاپنی‌ها موفق به ساخت جعبه‌ای شدند که شرایط آب‌و‌هوایی را در داخل منزل شبیه‌سازی می‌کند.

بازسازی شرایط آب‌وهوایی درون یک جعبه

ژاپنی‌ها موفق به ساخت جعبه‌ای شدند که شرایط آب‌و‌هوایی را در داخل منزل شبیه‌سازی می‌کند.

ژاپنی‌ها از طریق سایت Indiegogo شروع به جمع‌آوری سرمایه‌های مردمی برای این دستگاه براق کرده‌اند که پیش‌بینی وضع آب‌وهوا را از گوشی‌های هوشمند شما بیرون کشیده و باران، رعد و برق، مه و آفتاب را در داخل یک جعبه پلاستیکی روشن در اتاق نشیمن از نو خلق می‌کند.

ایده سخت دستگاه Tempescope نخستین بار پس از بازگشت کن کاواموتو از تعطیلات در شمال غربی اقیانوس آرام به ذهنش خطور کرد. او آرزو می‌کرد که بتواند آسمان‌ها را به همراه خود به خانه بیاورد. وی یک نمونه اولیه (شامل بطری‌های شامپو، یک پنکه، چراغهای ال‌ای‌دی و منتشر کننده غبار) را که از لحاظ فیزیکی می توانستند شرایطی مانند شرایط آب و هوایی را در یک فضای محدود ایجاد کند، بوجود آورد.

نمونه پیش‌ساخت کاواموتو بسرعت به شکل یک نسخه منبع باز شامل فرمان‌های ساخت گام‌به‌گام تکامل پیدا کرد که مخترع آن را با علاقه‌مندان به صنعت «خودت بساز» به اشتراک گذاشته است. اما از آنجا که به گفته وی، تنها تعداد کمی به تنهایی قادر به ساخت آن بودند، کاواموتو اکنون به جذب سرمایه‌های مردمی روی آورده تا Tempescope را براحتی در دسترس همه قرار داده و در عین حال، شکل اصلی «خودت بساز» و منبع باز پروژه را نیز حفظ کرده است.

Tempescope در نسخه اخیر خود می‌تواند طلوع خورشید، باران، رعد و برق و مه را بازسازی کند. برف در نسخه‌های بعدی اضافه خواهد شد،اما سال‌های زیادی زمان خواهد برد. این دستگاه با همگام‌سازی بلوتوثی با گوشی‌های هوشمند آندروید یا IOS، آب و هوای محلی را پیش‌بینی کرده و آن را در صفحه اصلی خود به نمایش خواهد گذاشت.

حالت های اضافی عملکرد، به کاربران این اجازه را می‌دهد تا آب و هوای نمایش داده شده را با هر مکان بر روی زمین، همگام‌سازی کنند و همچنین یک حالت برای تنظیم حالت دارد.

برای حفظ حالت «خودت بساز» Temposcope و همچنین کاهش هزینه‌های ساخت، این دستگاه به شکل نیمه مونتاژ ارسال می‌شود تا کاربران پس از خواندن یک کتابچه راهنمای ساده، چند سیم را بهم وصل کرده و سه یا چهار قطعه را به هم پیچ کنند تا دستگاه بکار بیفتد.

این دستگاه همچنین با یک بسته توسعه نرم‌افزاری ارائه خواهد شد که به علاقه‌مندان اجازه می‌دهد تا برنامه نرم‌افزاری خودشان را برای افزودن به گزینه‌های سفارشی ایجاد کنند.

به گفته کاواموتو؛ فناوری Temposcope گواهینامه بی‌سیم را برای ژاپن اخذ خواهد کرد که به طور خودکار، آن را برای استفاده در آمریکا،کانادا و اتحادیه اروپا قانونی خواهد کرد. گواهینامه برای استرالیا باید به صورت جداگانه اخذ شود. سازندگان به آن توجه خواهند کرد، اما هیچ وعده در این زمینه داده نشده است.

این دستگاه در مرحله نمونه کار است و به استثنای تاخیر به دلیل مسائل مربوط به تولید و یا صدور گواهینامه بی‌سیم، انتظار می‌رود تحویل آن در ماه آوریل سال 2016 صورت گیرد.

منبع :