تشخیص 24 ساعته عوامل میکروبی انسانی در محیط کشت تولید شده

پژوهشگران مرکز رشد زیست فناوری سلامت ابن‌سینا موفق به تولید محیط‌های کشت آماده مصرف برای شناسایی عوامل میکروبی انسانی شدند.

تشخیص 24 ساعته عوامل میکروبی انسانی در محیط کشت تولید شده

علیرضا غروی از محققان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا تولید محیط‌های کشت آماده مصرف را از دستاوردهای تحقیقاتی شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد زیست فناوری سلامت ابن‌سینا ذکر کرد و گفت: محیط‌های کشت این شرکت تماما اتوماتیکی تولید شده است و به صورت آماده وارد بازار شد.

وی بررسی آلودگی‌های میکروبی را از کاربردهای این محیط‌های کشت نام برد و خاطرنشان کرد: این محیط کشت‌ها قادر به شناسایی آلودگی‌های میکروبی در نمونه‌های انسانی چون ادرار، مدفوع و خلط است.

غروی با بیان این که این محیط کشت در آزمایشگاهای تشخیص طبی، آزمایشگاه‌های کنترل کیفی و مراکز تحقیقاتی کاربرد دارد، یادآور شد: این محیط‌های کشت در مدت 24 ساعت قادر به تشخیص و اعلام نتایج به کاربر است.

به گفته وی، در حال حاضر 60 نوع محیط کشت از سوی این شرکت دانش‌بنیان تولید شده است و از این رو بخش اعظمی از میکروارگانیسم‌ها از طریق این محیط‌های کشت شناسایی می‌شوند.

این محقق دستاورد دیگر این شرکت را تولید کیت‌های تشخیصی ذکر کرد و یادآور شد: به منظور تسریع در شناسایی عوامل میکروبی انسانی اقدام به طراحی و تولید کیت‌های تشخیصی کردیم.

وی یادآور شد: با استفاده از این کیت‌ها می‌توان سرعت تشخیص را در آزمایشگاه‌ها افزایش داد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب