شناخت اهداف

برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های مورد نظرتان هر چه زودتر دست به کار شوید.

شناخت اهداف

برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های مورد نظرتان هر چه زودتر دست به کار شوید. خواسته‌های‌تان را با توجه به نیازهای‌تان برنامه‌ریزی کنید و برای رسیدن به هر یک از خواسته‌ها زمان مناسبی  را در نظر بگیرید.

همواره به اهداف بزرگ خود بیندیشید.

خداوند به هر پرنده‌ای دانه‌ای می‌دهد اما آن را در لانه‌اش نمی‌گذارد.

واضح است که اهداف بزرگ به تلاش و پشتکار بیش‌تری نیاز دارند و آن‌چه به دست می‌آید چندین برابر هدف‌های کوچک است و در پی آن رضایت و خرسندی بیش‌تری به همراه دارد. اگر پرکار هستید به دلیل اهدافی است که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. بیش‌تر کار می‌کنید و کم‌تر می‌خوابید. همواره برای به  دست آوردن آن اطلاعات تازه کسب می‌کنید. برای رسیدن به هدف مورد نظر آمادگی دارید و هر روز به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید.

اگر این گونه نیستید بدانید که هدف بزرگی برای خود ندارید و نمی‌دانید که چگونه می‌توان به هدف‌های عالی فکر کرد. درواقع شما دچار خودکم‌بینی شده‌اید و اعتمادبه‌نفس لازم برای رسیدن به خواسته‌های  بالاتر را در خود سراغ ندارید.

با انتخاب یک هدف بزرگ خود را از این بن‌بست فکری رها کنید و بدانید که در هر شرایطی می‌توانید با  ایمان به خویشتن خواسته‌های خود را عملی کنید.

اگر باور دارید می‌توان کارهای بزرگ را انجام داد و در حال حاضر هدف بزرگی دارید شما یک قدم  از دیگران جلوتر هستید و این یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود که آن ایمان به خویشتن است.

ایمان به رسیدن، دیدن و شدن.

این امتیازات، انسان‌های امیدوار، متفکر، سخت‌کوش و بلندپرواز را از دیگران متمایز می‌سازد. بهترین شیوه برای انجام کارهای بزرگ تقسیم آن به کارهای کوچک‌تر است. پرداختن به کارهای کوچک، امید رسیدن به هدف و انگیزه‌ی شما را بیش‌تر می‌کند.

مسیرهای کوتاه را در زمان‌های معین برنامه‌ریزی کنید تا با جمع شدن این زمان‌ها به خواسته‌ی واقعی‌تان  برسید.

همواره سعی کنید جزء بهترین‌ها باشید و این زمانی به وقوع می‌پیوندد که هدف‌های والایی را برای خود داشته باشید و برای رسیدن به آن اهداف با کمک گرفتن از خدا، تلاش، پشتکار و استقامت همه‌ی  آن‌ها را دیدنی کنید.

باور کنید که هیچ چیز غیر ممکن نیست و غیر ممکن وجود ندارد.

هیچ کار بزرگی وجود ندارد مگر آن‌که از چند کار کوچک به وجود آمده باشند. غیر ممکن غیر ممکن است.