مهرماه و شروعی دوباره

به تجربه ثابت شده است که دانش‌آموز به‌تنهایی یا به کمک مشاور خود می‌تواند تنها برای یک روز یا یک هفته برنامه‌ریزی کند.

مهرماه و شروعی دوباره

ماه مهر همیشه تداعی‌کننده‌ی حس خوب شروع مدرسه است؛ اما چه افرادی می‌توانند این حس خوب را در پایان سال تحصیلی نیز داشته باشند و از سال تحصیلی جدید دستاورد‌های خوب و مفیدی داشته باشند؟

به تجربه ثابت شده است که دانش‌آموز به‌تنهایی یا به کمک مشاور خود می‌تواند تنها برای یک روز یا یک هفته برنامه‌ریزی کند. نوشتن برنامه برای دو هفته و یک ماه کار دشواری است و معمولاً اصولی و قابل اجرا نیست اما برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون مسیر یک‌ساله را به دانش‌آموز نشان می‌دهد؛ زیرا حاصل بیش از بیست سال تجربه‌ی بهترین اساتید کشور است و با برنامه‌ی مدرسه کاملاً هماهنگ است. چون فاصله‌ی دوهفته‌ای بین آزمون‌ها زمانی مناسب و استاندارد است، حجم پیشروی مباحث در آزمون کم است و به‌تدریج افزایش می‌یابد؛ بنابراین دانش‌آموزی که دارای ذهنی شفاف است با کمک پشتیبان و مشاور خود می‌تواند با اولویت قرار دادن برنامه‌ی راهبردی، آن را شخصی‌سازی کند، با رعایت تعادل مطالعاتی بین برنامه‌‌ی مدرسه و آزمون هماهنگی ایجاد کند، در مدرسه نمرات خوب و در آزمون تراز بالا کسب کند. یکی از شاخص‌های برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون، مرور و تکرار است و شامل پروژه‌های هدفمند زمانی مختلف و دارای آزمون‌های جمع‌بندی و ایستگاه‌های جبرانی است که به دانش‌آموز کمک می‌کند مطالب درسی را در ذهن خود تثبیت کند و بر تسلط واقعی در مباحث برسد؛ البته دانش‌آموزان کانونی علاوه بر داشتن برنامه‌ی راهبردی به دلیل وجود جامعه‌ی آماری بالای شرکت‌کنندگان در آزمون‌های کانون می‌توانند با سایر دانش‌آموزان در سراسر کشور رقابت کنند و از طریق کارنامه‌ی کشوری که در همان روز بعد از آزمون دریافت می‌کنند، وضعیت درسی خود را بسنجند و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند؛ درنتیجه می‌توانند با تلاش بیش‌تر و با استفاده از ابزارها و منابع آموزشی خوب و استاندارد از جمله کتاب‌های پرتکرار و آبی وضعیت تحصیلی و علمی خود را بهبود بخشند.

نگران نباشید! اگر تا به حال به دلیل بی‌برنامگی زمان را از دست داده‌اید اشتباه خود را تکرار نکنید و با پشتکار، انتخاب برنامه‌ی مناسب و همراه شدن با آزمون‌های برنامه‌ای کانون، مسیر خود را در جهت پیشرفت قرار دهید. قطعاً در پایان سال تحصیلی شما نیز می‌توانید حس خوب موفقیت و اعتمادبه‌نفس را تجربه کنید.