مهر تابستان در دل عصر پاییزی (2)

پاییز با تمام عظمتی که دارد باز هم چند چیز از تابستان را به اندوخته‌های خود اضافه می‌کند.

مهر تابستان در دل عصر پاییزی (2)

پاییز با تمام عظمتی که دارد باز هم چند چیز از تابستان را به اندوخته‌های خود اضافه می‌کند. پاییز نگاهش به گذشته عوض نمی‌شود. آینده‌ی پاییز هم قابل وصف نیست. گاهی گرم می‌شود، گاهی سرد. گاهی آفتابی، گاهی بارانی. گاهی خشک، گاهی سرسبز و باطراوت.

آسمان، این فصل‌ها را چه زیبا به هم گره زده است. درنهایت هدف فصل‌ها چیزی نیست جز زندگی بخشیدن به گیاهان و آرامش به کسانی که یک لحظه از تلاش دست نمی‌کشند و برای آن‌چه می‌خواهند تا بی‌نهایت، هدف‌دار حرکت می‌کنند.

چه زیبا گفت حافظ شیرین‌سخن:

دست از طلب ندارم تا کام من برآید       یا جان رسد به جانان یا جان ز تن برآید

دومین هدیه‌ای که پاییز تقدیم می‌کند هدف است. خوب می‌دانید که فصل‌ها گنجینه‌ای از اهداف رنگارنگ در خود دارند و این هدف فقط رنگی خاص به پاییز می‌دهد و نتیجه‌ها از آنِ من و شماست.

این روزها پاییز هزاران هدف تقدیم‌شده در دل خود دارد. هدف من، هدف شما، هدف هم‌کلاسی‌های‌تان، هدف معلم‌های‌تان، هدف زیبای کلاس اولی‌ها. هدف تیزهوشانی‌ها و نمونه‌دولتی‌ها و هدف شیرینِ کنکوری‌ها؛ اما پاییز برای روزهای خودش فقط یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم فراهم آوردن آرامش من و شماست.

در مقابل، پاییز هم صندوقچه‌ای از برنامه‌های رنگارنگ برای پیشرفت را برای‌تان به ارمغان می‌آورد.

شما هم از دل این همه برنامه‌های رنگی، فقط برنامه‌ی خودتان را جست‌وجو کنید. این چراغ‌های چشمک‌زن در شب‌ها و در دل عصرهای پاییزی، همان برنامه‌ی راهبردی است. برنامه‌ای که رنگی خاص به هدفتان خواهد بخشید. پاییز حواسش به شماست.

نترس! برگشتن به عقب معنا ندارد.

در این مسیر، دستانت را در دست پر از مهرِ پاییز بگذار. بگذار گرمای این اتحاد، یخ استرس و نگرانی‌ات را آب کند.