تحلیل آزمون 10 مهر - الکتروتکنیک سوم هنرستان

در این مقاله به بررسی نتایج پس از برگزاری پرداخته می‌شود.

تحلیل آزمون 10 مهر - الکتروتکنیک سوم هنرستان

تحليل آزمون 10 مهر 1394 


گروه الکتروتکنيک - سوم هنرستان

ضمن عرض سلام و خسته نباشيد به داوطلبان گرامي با بررسي داده هاي آماري پس از برگزاري آزمون نتايج حاصل شده مطابق اين گزارش به اطلاع شما مي رسد. اميد است که با مطالعه و تحليل اين نوشته نتايج مناسب تري در آزمون هاي آتي داشته باشيد.


نام درس

مباني برق

تعداد شركت‌كنندگاني كه به 100% سؤالات پاسخ صحيح داده‌اند

-

سخت ترين سوال

85

آسان ترين سوال

73

تعداد سوالات دام دار

8

 

                                                                                                               
چندتا از 10 تا؟


در اين تحليل با بررسي کارنامه دانش آموزان در کنکور سراسري سال هاي قبل و مقايسه آن با نتايج حاصل شده در آزمون 10 مهر نتايج زير حاصل شده است:


 


تراز داوطلبين

7000

6250

5500

4750

کنکور سراسري

5

4

3

1

آزمون 10 مهر

8

5

3

1


 

 اين اعداد به چه معناست؟  

در آزمون سراسري داوطلباني که تراز آن ها در محدوده 5500 قرار داشته است توانسته بودند ازهر 10 سوال آزمون به 3 مورد آن به صورت صحيح پاسخ گويي کنند.

 

ملاحظه مي شود غير از تراز 5500 و 4750 در باقي تراز ها داوطلبان به تعداد سوالات بيش تري پاسخ گويي كرده اند.


دواطلبان گرامي نخستين آزمون نيم سال اول را گذرانده ايد. تعداد سوالاتي كه به اشتباه در آزمون پاسخ داده ايد كه همان سوالات دام دار مي باشد بسيار بالا است. لطفا قبل از پاسخ گويي به سوالات تستي نكته زير را بخاطر بسپاريد:

 

سوالات دام دار چيست؟


سوالات
 دام دار آن دسته از سوالات مي باشند كه داوطلبين درانتخاب گزينه صحيح بين دو گزينه يا بيشتر دوچار سردرگمي بوده و به دليل كمي مطالعه و تسلط بر مطالب اعم از محاسباتي يا حفظي نتوانسته اند به آن سوال پاسخ صحيح بدهند.اين نكته كليدي را هيچ گاه فراموش نكنيد: داوطلبي كه تنها به يك سوال به صورت صحيح جواب مي دهد نتيجه ايبسيار بهتر از داوطلبي مي گيرد كه دو سوال را يكي صحيحي و ديگري را بدون اطمينان و با ترديد پاسخ مي دهد!

 

هيچ داوطلبي نتوانسته به 100% سوالات يك درس پاسخ صحيح بدهد.

 

در آزمون بعدي تمامي دورس سال سوم مطابق برنامه راهبردي آزمون ها مورد پرسش قرار خواهد گرفت. با مطالعه صحيح و تخصيص زمان كافي به مطالعه دروس بپردازيد.

 

در کتاب اشتباهات متداول الکتروتکنيک تمامي اين اشکالات به صورت کامل بررسيو طبقه بندي شده است. با مطالعه اين کتاب مي توانيد ميزان اشتباهات خود در پاسخگويي به سوالات را کاهش دهيد.

 استفاده از کتاب جامع هنرستان رشته الکتروتکنيک با داشتن نکات درسي مربوط به هر فصل از کتب و وجود سوالات تشريحي و تستي مناسب مربوط به هر مبحث مي تواند در بهبود روند پاسخ گويي داوطلبين به سوالات و همچنين آمادگي جهت شرکت در امتحانات نهايي هنرستان ها نقش مهمي داشته باشد.


  به اميد موفقيت تمامي دانش آموزان

پويا زرافشان

مسئول دفترچه الکتروتکنيک سوم هنرستان