رونمایی از داروی دپاکین مخصوص بیماران مبتلا به صرع و میگرن

صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان سازمان غذا، دارو و انجمن صرع ایران، از داروی دپاکین، تولید داخل رونمایی شد.

رونمایی از داروی دپاکین مخصوص بیماران مبتلا به صرع و میگرن

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز در مراسمی از داروی دپاکین مخصوص بیماران مبتلا به صرع و سردرد رونمایی شد.

این دارو یک داروی ضد تشنج تلقی شده و در درمان میگرن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که پیش از این به‌صورت وارداتی به کشور وارد می‌شد و به قیمت 32 هزار و 800 تومان به فروش می‌رسید.

سید امیر رضویان مدیرعامل داروسازی دکتر عبیدی درمورد نحوه تولید این دارو، گفت:‌ در اصل داروی دپاکین هم‌اکنون به‌صورت قرص وارد کشور می‌شود و در داروسازی ما بسته‌بندی شده و به بازار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها ظرف یک سال آینده تا 18 ماه آینده این محصول در خط تولیدی که در نظر گرفته‌ایم به تولید صد درصدی در داخل کشور خواهد رسید.

رضویان میزان مصرف این دارو در کشور را ماهی 200 تا 250 هزار بسته عنوان کرد و افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت، ‌ما باید به سمت تولید صد درصدی این دارو در داخل کشور حرکت کنیم.

وی تأکید کرد: قطع به یقین ما ظرفیت تولید بیش از نیاز کشور را داریم و امیدواریم زمانی که خط تولید کاملاً ایرانی این دارو به بهره‌برداری رسید، موضوع صادرات را نیز مدنظر قرار دهیم.

منبع :