پوکی استخوان ارمغان استفاده از این داروی محبوب

یک پزشک داروساز گفت: مصرف داروی کورتونی به دلیل سرعت عمل بالایی که دارند، باید کاهش داده شود.

پوکی استخوان ارمغان استفاده از این داروی محبوب

محمدرضا چیت‌ساز پزشک داروساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص علت بالارفتن گرایش افراد به مصرف داروهای کورتونی گفت: این دارو به علت خاصیت اثربخشی بسیار بالایی که دارد و به عنوان یک دارو ضد التهاب شناخته شده، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این دارو دارای عوارض متعددی است که از جمله آن می‌توان به احساس سوزش و التهاب ناشی از مصرف آن اشاره کرد.

این پزشک متخصص پیرامون عوارض مختلف داروهای کورتونی تاکید کرد: مصرف این دارو به صورت تزریقی و خوراکی منجر به بروز اختلالات خونی، بیماری‌های معده، اختلالات پوستی و عصبی، بالارفتن خطر ابتلا به انواع عفونت‌ها خواهد شد.

وی به بروز پوکی استخوان در پی مصرف زیاد کورتون اشاره و تصریح کرد: در افراد مسن مصرف این دارو باعث از دست رفتن کلسیم موجود در بدن خواهد شد و فرد دچار پوکی و شکستگی استخوان در صورت برخورد و ضربه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای کورتونی به یکباره قطع شود و باید به صورت تدریجی مصرف آن کاهش یابد، چرا که قطع مصرف آن به صورت ناگهانی عوارض و مشکلات فراوانی را برای فرد مصرف کننده درپی خواهد داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب