پوکی استخوان ارمغان استفاده از این داروی محبوب

یک پزشک داروساز گفت: مصرف داروی کورتونی به دلیل سرعت عمل بالایی که دارند، باید کاهش داده شود.

محمدرضا چیت‌ساز پزشک داروساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص علت بالارفتن گرایش افراد به مصرف داروهای کورتونی گفت: این دارو به علت خاصیت اثربخشی بسیار بالایی که دارد و به عنوان یک دارو ضد التهاب شناخته شده، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این دارو دارای عوارض متعددی است که از جمله آن می‌توان به احساس سوزش و التهاب ناشی از مصرف آن اشاره کرد.

این پزشک متخصص پیرامون عوارض مختلف داروهای کورتونی تاکید کرد: مصرف این دارو به صورت تزریقی و خوراکی منجر به بروز اختلالات خونی، بیماری‌های معده، اختلالات پوستی و عصبی، بالارفتن خطر ابتلا به انواع عفونت‌ها خواهد شد.

وی به بروز پوکی استخوان در پی مصرف زیاد کورتون اشاره و تصریح کرد: در افراد مسن مصرف این دارو باعث از دست رفتن کلسیم موجود در بدن خواهد شد و فرد دچار پوکی و شکستگی استخوان در صورت برخورد و ضربه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای کورتونی به یکباره قطع شود و باید به صورت تدریجی مصرف آن کاهش یابد، چرا که قطع مصرف آن به صورت ناگهانی عوارض و مشکلات فراوانی را برای فرد مصرف کننده درپی خواهد داشت.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب