منابع مطالعاتی مائده آشفته : رتبه 1 ریاضی منطقه 3 در کنکور 94

گفتگو با مائده آشفته برآبادی رتبه 1 ریاضی منطقه 3 در کنکور 94 را در زیر بخوانید...لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اید؟

مائده آشفته برآبادی هستم رتبه 1 ریاضی منطقه 3 در کنکور 94 از خواف.


از چه سالی به کانون آمدید و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید؟

از سال دوم به کانون آمدم و خودم تصمیم گرفتم در آزمون‌ها شرکت کنم. فکر می‌کردم از پایه شروع کنم روش‌ مطالعه را زودتر یاد می‌گیرم و درس‌های دوم و سوم را در همان سال‌ها به صورت قوی کار می‌کنم و همین کار را هم کردم یعنی در همان سال‌های دوم و سوم قوی کار کرده بودم و تست زده بودم و در سال چهارم، از لحاظ پایه فشاری روی من نبود.


آیا شما تک‌برنامه‌ای بودید؟ و نظرتان در مورد برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها چیست؟

من تک‌برنامه‌ای بودم و فقط با برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون پیش می‌آمدم. قبل از این‌که در سال چهارم کانونی شوم برنامه‌ی راهبردی را بررسی کرده بودم می‌دانستم کدام قسمت‌ها قرار است جبرانی داشته باشند و چه زمانی جمع‌بندی شوند اگر قرار بود برنامه‌ی دیگری داشته باشم سردرگم می‌شدم.


از کتاب‌های کانون کدام‌ها را داشتید و کدام کتا‌ب را از دیگر کتاب‌ها برای خودتان موثرتر می‌دانید؟

زرد عمومی و زرد اختصاصی، فیزیک پایه‌ی 30 سال کنکور، حسابان و جبر و هندسه 2 کتاب آبی و فیزیک پیش 10 سال و ریاضیات و حساب دیفرانسیل 10 سال، کتاب‌های نوروز و تابستان و جمع‌بندی را هم داشتم و استفاده می‌کردم. کتاب خودآموزی و دفتر برنامه‌ریزی را هم داشتم و استفاده می‌کردم.

بهترین کتاب‌‌‌ها به نظرم زرد عمومی و اختصاصی و کتاب آبی فیزیک پایه‌ی 30 سال بود.


فیزیک پایه‌ی 30 سال چه کمکی به شما کرد؟

در فیزیک چون مباحث زیاد هستند از روی تعداد سوال‌هایی که در کنکور مطرح شده بود متوجه میزان اهمیت سوال‌ها شدم و یکی از مزایا این بود که آدرس کنکورها در کنار سوالات بود و به این نکته توجه کردم کدام سوال‌ها در چند سال اخیر بیشتر مطرح شده‌اند و از آن مباحث بیشتر کار کردم.

در مورد فیزیک 1 من فکر می‌کردم فصل‌های اول مهم نیستند ولی در این کتاب دیدم در سال‌های 92 و 93 از آن سوال آمده است در نتیجه تصمیم گرفتم آن را با جدیت بیشتری بخوانم. این کتاب برای کسب درصد خوب در کنکور، جامع و کافی بود و شامل همه‌ی انواع سوالات با هر نوع سطحی بود.


توصیه‌ی ما این است که دانش‌آموزان از تابستان استفاده از کتاب زرد عمومی را آغاز کنند؛ شما از چه زمانی از این کتاب استفاده کردید؟

از کتاب زرد عمومی دوبار به صورت منظم و مجموعه‌ای تست زدم، یک‌بار در تابستان که در سوالات آزمون‌ها از این کتاب سوال مطرح می‌شد و یک مقطعی هم بعد از عید قبل از دوران جمع‌بندی. در فاصله‌ی بین این دو هم گاهی مثلا یک هفته یا دوهفته یک‌بار یک مجموعه سوال عمومی را کار می‌کردم.


استفاده از این کتاب در تابستان چه تاثیری برای شما داشت؟

مدل سوال‌های عمومی در تابستان خوب دستم آمد سپس در کل سال، هنگام خواندن دروس عمومی، تیپ سوالات