سالی نو ، شروعی نو

دوستای خوبم ماه مهر رسید و شما با رعایت نکاتی ساده می‌توانید عملکرد خود را بهبود دهید.

سالی نو ، شروعی نو

دوستای خوبم ماه مهر رسید و شما با رعایت نکاتی ساده می توانید عملکرد خود را بهبود دهید: 

با پیش‌مطالعه‌ی قبلی سر کلاس حاضر شوید تا همیشه حرفی برای گفتن داشته باشید.

با روحیه‌ی فعال و شاداب سر کلاس بروید. با هم‌کلاسی‌های خود رقابت سالم داشته باشید و سعی کنید در یادگیری درس‌ها به هم کمک کنید.

با دقت و تمرکز زیاد به درس گوش دهید و هر جا که ابهامی بود، از معلم خود (نه از دانش‌آموزان دیگر) بپرسید. نگذارید اشکالات و ابهامات در ذهن شما انباشته شوند و به زودی تبدیل به یک ضعف علمی بزرگ شوند.

درس هر روز را همان روز در خانه بخوانید و کمی از تمرین‌هایش را حل کنید. این کار کمک می‌کند مطلب کاملاً‌ در ذهن شما حک شود؛ چون تازه آن را آموخته‌اید و یادگیری اولیه کاملاً‌ در ذهنتان وجود دارد. با یک مرور بلافاصله مراحل یادگیری در ذهن را کامل می‌کنید.

سعی کنید متن کتاب را خوب بخوانید و مثال‌ها و تمرین‌ها را بدون توجه به حل آن‌ها، خودتان حل کنید.
در اوقات فراغت (زنگ‌های تفریح، زنگ‌های بیکاری و...) در مدرسه، درس‌ها را برای یکدیگر توضیح دهید. (این روش بسیار خوبی است برای این‌که بفهمید که خودتان هم درس را فهمیده‌اید یا نه و هم دیگران از معلومات شما استفاده می‌کنند). در ضمن این کار باعث می‌شود احساس خیلی خوبی نسبت به خود و کلاس و درس و مدرسه داشته باشید.

عادت کنید که شب‌ها زود بخوابید و صبح زود از خواب بیدار شوید تا هیچ گاه دیر به مدرسه نرسید. با این کار هم به همه‌ی کارهای‌تان می‌رسید و هم همیشه سرحال و شاداب و پرانرژی خواهید بود. بهتر است هر روز صبح حتی اگر شده 10 دقیقه نرمش کنید تا با روحیه تر در مدرسه حاضر شوید.