حافظه رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 ساخته شد

شرکت سامسونگ قصد دارد تا رم‌های جدیدی را به بازار عرضه کند که این رم‌ها از نوع LPDDR۴ DRAM بوده و ۱۲ گیگابایت حجم دارند.

حافظه رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 ساخته شد

شرکت سامسونگ قصد دارد تا رم‌های جدیدی را به بازار عرضه کند که این رم‌ها از نوع LPDDR4 DRAM بوده و ۱۲ گیگابایت حجم دارند.

شرکت سامسونگ قصد دارد تا نسل جدید رم‌های کامپیوتری خود را روانه بازار مصرف کند. این شرکت به‌زودی به‌صورت رسمی عرضه رم‌های LPDDR4 DRAM با ظرفیت ۱۲ گیگابایت را آغاز خواهد کرد.

این رم‌ها با سیستم‌هایی که مبتنی بر استفاده از فناوری‌های ۲۰ نانومتری ساخته ‌شده‌اند همخوانی خواهد داشت و به نسبت رم‌های موجود در بازار از سرعت بالاتری برخوردار است. البته این سرعت بالاتر همراه با مصرف کمتر این رم نیز خواهد بود که ارزش آن را عملا چند برابر می‌کند.

 حافظه رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 ساخته شد

شایان ذکر است که محصولی که به‌زودی توسط سامسونگ به بازار مصرف عرضه خواهد شد، حجیم‌ترین و سریع‌ترین رم موجود در سری رم‌های DRAM محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز می‌توان جایگاه آن در کامپیوترهای نیرومند را تثبیت شده دانست.

شایان ذکر است که در حال حاضر نمونه LPDDR4 DRAM‌های مرسوم در بازار مصرف، ظرفیت‌های ۳ و ۶ گیگابایتی دارند و مصرف انرژی آن‌ها نیز به‌مراتب بالاتر از این مدل جدید است. رم جدید سامسونگ به میزان ۲۰ درصد در مصرف انرژی صرفه خویی خواهد کرد و از نظر توان خروجی نیز به میزان ۳۰ درصد از سایر نمونه‌ها سریع‌تر عمل می‌کند.