قابلیت‌های امنیتی جدید برای ویندوز ۱۰ مخصوص اینترنت اشیاء

مایکروسافت ویندوز 10 را به گونه‌ای ساخته است که انتقال قابلیت‌ها به نسخه‌های مختلف آن به راحتی انجام می‌شود.

قابلیت‌های امنیتی جدید برای ویندوز ۱۰ مخصوص اینترنت اشیاء

نسخه ویژه ویندوز ۱۰ مخصوص اینترنت اشیاء به‌زودی قابلیت‌های امنیتی ویژه در اختیار می‌گیرد تا آخرین نسخه از سیستم‌عامل مایکروسافت بتواند به جز رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها، در دیگر دستگاه‌های الکترونیکی هم عرضه شود.

 Baidu که بزرگ‌ترین جست‌وجوگر چین و یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های اینترنتی جهان محسوب می‌شود، بر اساس قرارداد مذکور به عنوان جست‌وجوگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران چینی قرار می‌گیرد.

با امضای این قرارداد مایکروسافت تصمیم گرفته است به خاطر حضور پررنگ‌تر در بزرگ‌ترین بازار فناوری جهان Bing را کنار بگذارد و Baidu را به عنوان جست‌وجوگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ ارائه دهد. البته Bing همچنان به عنوان یک گزینه در اختیار کاربران چینی قرار می‌گیرد، ولی آنچه که به محض باز کردن مرورگر اینترنتی ارائه می‌شود، صفحه اول سایت Baidu است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که مقامات چینی چندی پیش در جریان برگزاری کنفرانس Red Superpower اعلام کردند همه برنامه‌ریزی‌های خود را انجام می‌دهد تا در سال ۲۰۲۰ میلادی لینوکس را به طور کامل جایگزین ویندوز کنند.

قابلیت‌های امنیتی جدید برای ویندوز ۱۰ مخصوص اینترنت اشیاء 

«ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت و «زی جینپینگ» رئیس جمهور چین روز گذشته جلسه‌ای را در سیاتل آمریکا برگزار کردند. این نشست رسمی باعث شد تا در نتیجه مقامات مذکور تصمیم بگیرند که ویندوز ۱۰ با برخی اصلاحات به صورت گسترده در اختیار کاربران چینی قرار بگیرد.

شرکت 21Vianet که از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات پردازش ابری در چین محسوب می‌شود، همکاری‌هایی را با مرکز Tsinghua Unigroup آغاز کرده است تا در این راستا به عرضه هرچه بهتر ویندوز ۱۰ کمک کند.

در این میان شرکت CETC به عنوان دومین تولیدکننده سخت‌افزارهای الکترونیکی در کشور چین هم اعلام کرد که نسخه‌های مختلف ویندوز ۱۰ را در دستگاه‌های جدید خود به دست کاربران چینی می‌رساند.

منبع :