گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

سردار آزمون، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، مهدی شریفی، کاوه رضایی و سجاد شهباززداده. اینها مهاجمان توانا و جوان این روزهای فوتبال ایران هستند که می‌توانند خیال کی روش را آسوده کنند.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

به گزارش "ورزش سه"، تولد مهاجمانی توانا و خطرناک در محوطه جریمه، یکی از دلخوشی‌های این روزهای فوتبال ایران است؛ بازیکنانی که هر یک می‌توانند در خط حمله تیم ملی قرار بگیرند و کار را دربیاورند. البته در این بین سردار آزمون و مهدی طارمی در اولویت قرار دارند و بقیه پشت سر آنها تلاش می‌کنند تا به ترکیب تیم ملی برسند و برای دقایقی هم که شده بازی کنند. مرور نام این مهاجمان، خیال کی‌روش و فوتبال ایران را آسوده می‌کند. می‌توانیم امیدوار باشیم که حداقل تا 10 سال آینده، تیم ملی مشکلی از بابت خط حمله احساس نخواهد کرد با وجود این مهاجمانی که جملگی زیر 25 سال سن دارند:

سردار آزمون (20):

در 20 سالگی به یک مهاجم کامل تبدیل شده است. خطرناک و چارچوب‌شناس. توانا روی زمین و مسلط روی هوا. سردار حالا توانسته رضا قوچان‌نژاد را از ترکیب اصلی دور و خود را به کی‌روش و کادر فنی تیم ملی اثبات کند. او که در 11 بازی ملی 7 گل به ثمر رسانده از امیدهای اصلی کی‌روش برای صعود تیم ملی به جام جهانی است و البته یک مهره مطمئن برای تیم خاکپور که باید در مقدماتی المپیک 2016 ریو به میدان برود.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

مهدی طارمی (23):
هر چند در تیم ملی به عنوان مهاجم هدف، فقط دقایق کوتاهی بازی کرده اما ذاتا یک سانترفوروارد است که با توجه به توانایی بالا در بازی زمینی، در کناره‌ها و پشت سر تک‌مهاجم نیز به میدان می‌رود. مهدی طارمی 23 ساله هر روز پیشرفت می‌کند و مسیر ترقی را می‌پیماید. او اگر به همین منوال ادامه بدهد قطعا می‌تواند تا سال‌های سال همراه با سردار آزمون خط حمله تیم ملی را بیمه کند.مهاجمی خطرناک که راز گلزنی را خوب بلد است.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

کریم انصاری‌فرد (25):
هر چند در دو اردوی قبلی تیم ملی حضور نداشته اما نمی‌شود به راحتی از نامش گذشت. آقای گل سه دوره لیگ برتر، نزدیک به 50 بازی ملی انجام داده و یکی از باتجربه‌ترین بازیکنانی است که می‌تواند در ترکیب تیم ملی به میدان برود. انصاری‌فرد که این روزها به لیگ یونان رفته تا برای پانیونیوس بازی کند از جمله مهاجمانی است که کی‌روش روی او حساب کرده. البته به شرطی که همان انصاری‌فرد همیشگی باشد؛ مهاجمی با استارت‌های انفجاری و شم گلزنی فوق‌العاده که سال‌ها در لیگ برتر اینگونه او را دیده‌ایم.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

مهدی شریفی (23):
درست است که در سپاهان کمتر به عنوان مهاجم هدف به میدان می‌رود اما پست اصلی‌اش نوک خط حمله است؛ جایی که خیلی راحت می‌تواند از سرعت بالا و ضربه‌های ناگهانی‌اش سود ببرد و دروازه حریفان را باز کند. شریفی که این فصل بیشتر در نقش بال راست بازی کرده، از مهاجمان آینده‌دار فوتبال ایران است. مهاجم 23 ساله‌ای که 3، 4 فصل پیش چهره شد و حتی تا آستانه حضور در جام جهانی 2014 هم پیش رفت.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

کاوه رضایی (23):
آقای گل سابق نوجوانان آسیا که یکی از پدیده‌های فوتبال ایران در سال‌های گذشته بوده، یکی دو فصلی است که در ترکیب ذوب‌آهن می‌درخشد و فوق‌العاده ظاهر می‌شود. رضایی یک مهاجم سرعتی است که آینده درخشانی پیش رو دارد. او که در فولاد، سایپا و ذوب‌آهن سابقه بازی دارد می‌تواند هم در نقش مهاجم سایه و هم مهاجم هدف تا سال‌ها برای تیم ملی کارساز باشد البته اگر همین روند رو به رشد را ادامه دهد.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

سجاد شهباززاده (25):
بی‌ادعا و کم‌حاشیه. گلزن و فوتبال بلد. اینها القابی است که می‌توان در وصف سجاد شهباززاده به کار برد. مهاجم 25 ساله و اهل اردبیل استقلال که این روزها در خط حمله این تیم یک بازیکن موثر و کلیدی است. شهباززاده که در چند اردو به تیم ملی نیز دعوت شده، مدت‌هاست که از لیست کی‌روش دور مانده اما امیدوار است که در آینده‌ای نزدیک بتواند نظر سرمربی تیم ملی را تغییر دهد و به مهاجمی ثابت در اردوهای تیم ملی تبدیل شود.

گزارش: بیمه 10 ساله خط حمله تیم ملی

چند نکته:
به رضا قوچان‌نژاد با توجه به اینکه 28 ساله است در این گزارش اشاره نشده؛ مهاجمی که این روزها آسیب دیده و به همین دلیل جایی در لیست کی‌روش ندارد.

 ارسلان مطهری، مهرداد محمدی و مسعود حسن‌زاده دیگر مهاجمان جوانی هستند که اگر کمی تلاش کنند می‌توانند به پیراهن ملی برسند یا حداقل در لیست کی‌روش قرار بگیرند.

منبع :