ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان

در همه‌جای دنیا مکان‌های عجیبی وجود دارند که بسیار ترسناک هستند و قلب انسان از دیدن آنها به تپش می‌افتد.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان

ترسناک ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان

در همه‌جای دنیا مکان‌های عجیبی وجود دارند که بسیار ترسناک هستند و قلب انسان از دیدن آنها به تپش می‌افتد. این مکان‌ها، طبیعی یا دست‌ساز بشر هستند. به هر حال تفاوت چندانی هم ندارد، مهم این است که جزو ترسناک‌ترین جاذبه‌های دنیا هستند.

مسیر پیاده روی برج CN – تورنتو، کانادا

آیا تا به حال در پیاده‌رو زمین خورده‌اید؟ روی زمین، زمین خوردن خیلی ترس ندارد اما امان از روزی که بخواهید در پیاده رویی که در طبقه 116 برج CN کانادا قرار دارد، زمین بخورید. آن وقت است که خیلی شیک به پایین پرت می‌شوید. البته این قدرها هم ناامن نیست. مثلاً، این شش قرمزپوشی که در عکس می‌بینید، لباس مخصوص پرش پوشیده‌اند تا به پایین بپرند.

آنها کمربند ایمنی و طناب‌های نگه‌دارنده پوشیده و همه‌جوره آماده‌ی پرش هستند. کسانی که جراتش را دارند، می‌توانند در این پیاده‌روی هوایی قدم بزنند و از آن بالا همه‌ی تورنتو را زیر پای خود ببینند.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانحاضر شدن و پوشیدن انواع وسایل ایمنی برای حضور در این مکان دیدنی، یک ساعت زمان می‌برد و پس از آن هم می‌توانید حدود 20 تا 30 دقیقه در این پیاده‌رو در ارتفاع 360 متری بایستید.

معبد بودایی Kyaikhtiyo – صخره‌ی طلایی، میانمار

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری جهان، معابد و بت‌کده‌های مشهور بودایی است که در بالای کوه Kyaikhtiyo، روی صخره‌ی طلایی در ایالت یانگون در میانمار قرار دارد. حفظ تعادل این معبد واقعا جای تعجب دارد و شاید بتوان آن را نوعی معجزه فرض کرد. افسانه های بودایی می‌گویند این صخره در کف دریا بوده است و بودا با قدرت ماوراء‌الطبیعه آن را بلند کرده و در جای کنونی گذاشته است.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانبرای رسیدن به این مکان گردشگری باید یک مسیر پرپیچ و خم را با کامیون یا وانت از میان روستای کینپان بالا بروید و پس از طی 11 کیلومتر از میان جنگل تاریک به این مکان برسید. البته برای رسیدن به قله باید زحمت کوهنوردی را به پاهای خود ببخشید.

جاده‌ی Yungas – بولیوی

در بالای کوه یک جاده‌ی باریک و بسیار خطرناک وجود دارد که جنگل آمازون را به لاپاز بولیوی وصل می‌کند که یکی از مکان‌های دیدنی دنیا به شمار می‌آید. این جاده به نام «جاده‌ی مرگ» شهرت دارد. یکی از خطرناک ترین و کشنده ترین جاده های دنیا که حدود 61 کیلومتر طول دارد. حرکت در این جاده حدود 4572 متر از زمین فاصله دارد.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانتصور چنین جاده‌ای هم ترسناک است چه برسد به عبور از میان آن! راننده‌های ماشین سنگین که در این جاده با عرض 3 متر عبور می‌کنند واقعا بسیار پرجرأت هستند. هیچ نوع گاردریل محافظی در حاشیه‌ی جاده وجود ندارد. جالب این جاست که اتوبوس و تریلرهای بسیاری به طور دوطرفه از جاده مرگ عبور می کنند. سالانه 200 تا 300 نفر در این مسیر کشته می شوند.

پل Trift – سوئیس

پل بسیار باریکی که سه لایه چوب و کابل فلزی دارد، برای گردشگرانی که می‌خواهند از یخچال طبیعی در تریفت در ارتفاع 100.5 متری دیدن کنند، تنها مسیر عبور است. این پل با طول 171 متری، بلندترین و بالاترین پل کوه آلپ است. برای رسیدن به این پل باید با تله‌کابین به آنجا بروید. تله‌کابین ها ظرفیت 8 نفر را دارند.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهاناین پل یکی از مکان های دیدنی، ترسناک و بسیار هیجان‌انگیز در سال 2004 میلادی ساخته شد اما در سال 2009 میلادی مورد بازسازی قرار گرفت که نوسان و ترس کمتری دارد اما همچنان موجب وحشت کوهنوردها است. در کلبه‌ای در آن سمت نیز انواع غذاهای محلی سرو می شود.

آب‌گذر Pontcysyllte و کانال Llangollen – ویلز

چندین کیلومتر به سمت شرق لیانگولن در ویلز، بلندترین و طولانی ترین آب‌گذر دنیا وجود دارد که مانند اسباب‌بازی‌های شهربازی است. این آب‌گذر جزء میراث جهانی یونسکو است و در سال 1805 میلادی ساخته شده است که یکی از مکان‌های دیدنی دنیا به‌شمار می‌رود.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانبا این همه قدمت همچنان نیز مسیری برای جابه‌جایی مسافران است. از این مسیر سالانه بیش از یک‌هزار قایق رودخانه و یک‌هزار قایق پدالی در ارتفاع 30 متری از بالای رودخانه‌ی Dee عبور می‌کنند. چشم‌انداز این کانال بسیار زیبا است و ترس آن ارزش امتحان را دارد.

استخر شیطان در آبشار ویکتوریا – زامبیا

استخر شیطان که در واقع یک استخر طبیعی در بالای صخره است، حدود 68.5 متر از زمین فاصله و در نزدیکی آبشار ویکتوریا، در زامبیا در قاره آفریقا است. این چاله مرگ که یکی از مکان های دیدنی دنیااست سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانگردشگران از همه‌جای دنیا در فصل خشک و زمانی که رودخانه طغیان نمی‌کند و آرام است برای لذت از آب‌تنی در تابستان به این استخر می‌آیند. برای شنا در این استخر باید بدانید دقیقاً کجا بروید تا از هفتمین عجایب طبیعی دنیا به پایین پرت نشوید. فرورفتگی صخره در این منطقه به «صندلی شیطان» شهرت دارد و استخری ایجاد کرده که گردشگران در آن شنا می‌کنند.

سکوی تایرول – اتریش

این سکو که در عکس مشاهده می‌کنید در واقع عرشه‌ی یخچال طبیعی است و در تایرول در کشور اتریش است و یکی از مکان‌های دیدنی دنیا است و بیش‌تر به سکوی مرگ شباهت دارد. این سکو در ارتفاع 3200 متری از زمین واقع شده است.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانبرای رسیدن به این سکو باید حدود یک ساعت به سمت بیرون شهر و بالای کوه حرکت کنید. بیش‌ترین وحشت ایستادن در بالای سکو زمانی است که برف زیادی باریده و باد می‌آید. در روزهای صاف و آفتابی می‌‌توانید مناظر زیبایی را از دور مشاهده کنید.

معبد Xuankong – چین

در باریکه‌ای در بالای کوه هنگشان در کشور چین، معبد معلق که یکی از جازبه‌های گردشگری دنیا محسوب می‌شود واقع شده است. خیلی جالب است که این معبد در مکانی بسیار غیراستوار و خطرناک ساخته شده است و انسان انتظار دارد هر لحظه به پایین فرو بریزد اما برای گردشگران بسیار شگفت‌آور است که 1500 سال است این معبد در این جا است و تکان هم نخورده است.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهاناین ساختمان حدود 70 متر از بستر رودخانه و 402 کیلومتر از شهر بیجینگ فاصله دارد. ستون‌های نگه‌دارنده‌ی این معبد چوب‌های باریکی هستند که در دل صخره محکم شده‌اند.

Atlanterhavsveien – نروژ
جاده‌ی 8 کیلومتری در بالای اقیانوس آرام در میان نروژ غربی و مولده، یکی از ترسناک‌ترین جاده‌های دنیا است که پیچ و خم هم دارد. این جاده در سال 1989 میلادی گشایش یافت و کارگران هنگام ساخت آن با 12 طوفان مواجه شدند.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانهنگام رانندگی در این جاده تصور می‌کنید سوار ترن هوایی هستید. در روزهای زمستان که هوا نامناسب است میزان ترس هنگام عبور از این جاده بیش‌تر می شود. شاید اگر هوا صاف باشد بتوانید نهنگ‌هایی که در اقیانوس زیر جاده زندگی می کنند را از نزدیک تماشا کنید.

صومعه‌ی Meteora – یونان

همچون مناظر فیلم و کارتون‌های تخیلی، صومعه اورتودوکس شرقی در کوهستان پیندوس یونان به طرز عجیبی در بالای یک برج سنگی ساخته شده است یکی ازعجیب‌ترین مکان‌های گردشگری. Meteora به معنای «معلق در هوا» است و واقعاً هم این دیر در ارتفاع 402 متری از زمین قرار دارد.

ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهانراهبه های معتکف در قرن 14 میلادی برای فرار از مهاجمان ترک 24 صومعه در بالای این صخره ساخته و به آن پناه آورده بودند. در طول این یکصد سال، تنها راه دسترسی به این معبد طناب و پله‌های ریسمانی بوده است. البته امروزه گردشگران می‌توانند با تله‌کابین به آنجا برسند و فقط 6 معبد در آنجا باقی مانده است که به جاذبه‌های گردشگری جهان تبدیل شده‌اند.

منبع: http://www.akairan.com