ویژن‌تراپی درمانی‌نو برای درمان اختلال چشمی

ویژن‌تراپی یا همان بینایی درمانی در جهت افزایش سهولت و راحتی دید در افراد اعمال می‌شود و با تقویت و توان‌بخشی عضلات چشم مترادف نیست.

ویژن‌تراپی درمانی‌نو برای درمان اختلال چشمی

دکتر محمد کی‌پور اپتومتریست در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ویژن‌تراپی روشی کارآمد در درمان اختلالات چشمی است و از روش‌های توان‌بخشی چشم و مغز محسوب می‌شود و شامل روش‌های غیر جراحی سودمندی است که در درمان‌ کثیری از اختلالات شایع بینایی از جمله تنبلی چشم، انحراف چشم، دوبینی و کاهش تقارن به کار می‌رود.

وی افزود: در مواردی که کودک دچار اختلالات یادگیری باشد با برطرف کردن اختلالات بینایی که با قابلیت مطالعه و یادگیری در ارتباط است با استفاده از تکنیک‌های ویژن‌تراپی می‌توان به درمان مبادرت کرد و از افت تحصیلی دانشجویان ممانعت کرد.

کی‌پور اظهار داشت: نکات متمایزی در خصوص ویژن‌تراپی و شرایط آن باید مدنظر قرار بگیرد زیرا ویژن‌تراپی یک فرآیند تمرینی و تدریجی تلقی می‌شود که تحت نظارت متخصصین اپتومتری و چشم پزشکان صورت می‌گیرد همچنین تکنیک‌های ویژن‌تراپی بر مبنای نیازهای بینایی هر فرد به طور اختصاصی تضمین می‌گردد و عموما به مدت نیم ساعت تا 1 ساعت در مطب انجام می‌پذیرد.

وی در پایان گفت: نخستین گام در ویژن‌تراپی انجام معاینات چشمی جامع می‌باشد و بر این مبنا متخصصین زیر صلاح به تشخیص و توجیح اشخاص واجد شرایط می‌پردازند.

منبع :