مصرف قرص‌های روان‌گردان و بروز آلزایمر

طبق بررسی‌های انجام شده مصرف مواد روان‌گردان از جمله عوامل بروز آلزایمر در افراد است.

مصرف قرص‌های روان‌گردان و بروز آلزایمر

محمدعلی اکبریان، متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به سن شیوع آلزایمر و عوامل ایجاد کننده‌ی آلزایمر گفت: سن شیوع آلزایمر در افراد 60 سال به بالا است که در برخی موارد زودرس آلزایمر در افراد حدود 50 سال نیز دیده می‌شود و در آقایان نیز شیوع این بیماری بیشتر از خانم‌ها است و کمبود ویتامین B12 و مواد روان‌گردان از عوامل بروز تشدید کننده آلزایمر در افراد است. 

وی در ادامه افزود: البته سن شیوع این بیماری در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد آلزایمر هستند س پایین است که البته می‌توان با انجام آزمایشات ژنتیکی، ابتلای این افراد به آلزایمر را پیش‌بینی کرد. 

دکتر اکبریان با بیان این‌که چاقی نیز می‌تواند از جمله عوامل بروز آلزایمر باشد، گفت: در صورتی که چاقی در افراد باعث افزایش فشار خون و چربی خون و بیماری‌های قلبی و عروقی شود می‌تواند عامل بروز آلزایمر شود و نارسایی مزمن کبد نیز به دلیل بالا بردن آمونیاک خون و اختلال در عملکرد مغز از جمله عوامل بروز و تشدید آلزایمر است. 

این دکتر در تشریح مواردی که می‌تواند این بیماری را درمان یا کاهش دهد، گفت: با کنترل فشار و چربی خون و بررسی و انجام آزمایشات ژنتیکی افراد مستعد آلزایمر و داشتن تغذیه‌ای سالم به همراه ورزش روزانه می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد و یا آن را کاهش داد. 

اکبریان خاطرنشان کرد: داشتن مطالعه و فعالیت‌های ذهنی در درمان و پیشگیری از بروز آلزایمر تأثیر بسیاری دارد که برخی از بازی‌های کامپیوتری مناسب نیز جزء فعالیت‌های ذهنی همراه با شادی و کاهش استرس محسوب می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب