علاقه دانش‌آموزان اروپایی به یادگیری زبان خارجی

بر اساس یک مطالعه آماری در سال 2013 حدود 17 میلیون و 700 هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی در اتحادیه اروپا حداقل یک زبان خارجی را آموخته‌اند.

علاقه دانش‌آموزان اروپایی به یادگیری زبان خارجی

به گزارش ایسنا ،‌ در این بررسی آمده است در سال 2013 میلادی 81.7 درصد از تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی حداقل یک زبان خارجی را آموخته‌اند.

در حال حاضر 24 زبان رسمی شناخته شده در اتحادیه اروپا وجود دارد. علاوه بر این باید زبان‌های محلی، زبان‌های اقلیت‌ها و زبان‌های مورد استفاده توسط مهاجران را نیز در نظر گرفت. همچنین برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بیش از یک زبان رسمی صحبت می‌کنند.

غلبه زبان انگلیسی در بین دانش‌آموزان 11 تا 15 ساله تایید شده به طوری که 17 میلیون و 100 دانش آموز در اتحادیه اروپا زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی در سال 2013 فرا گرفته‌اند. همچنین زبان فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، روسی و ایتالیایی در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

تقریبا تمامی دانش آموزان مقطع ابتدایی در سال 2013 در قبرس، لوکزامبورگ، مالت، اتریش، کرواسی، ایتالیا، اسپانیا، همچنین فرانسه و لهستان در کلاس‌های زبان خارجی شرکت داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوآ، علاوه بر این در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دانش آموزان به مطالعه دو یا سه زبان خارجی می‌پردازند که از آن جمله می‌توان به دانش‌آموزان کشورهای لوکزامبورگ، استونی و یونان اشاره کرد.

منبع :