باغبانِ باغچه‌ای با میوه‌های شیرین

باغ کوچکی را فرض کن که می‌خواهی در آن چند درخت میوه بکاری. برای کاشتن این چند درخت با هدف برداشت محصول فراوان و رنگارنگ یا آن‌چه مورد علاقه‌ات باشد به چه چیزهایی نیاز داری؟

باغبانِ باغچه‌ای با میوه‌های شیرین

باغ کوچکی را فرض کن که می‌خواهی در آن چند درخت میوه بکاری. برای کاشتن این چند درخت با هدف برداشت محصول فراوان و رنگارنگ یا آن‌چه مورد علاقه‌ات باشد به چه چیزهایی نیاز داری؟ از کجا باید شروع کنی؟ چه زمانی را برای کاشتن و چه زمان‌هایی را برای رسیدگی کردن و در چه زمانی این محصول را با یک کیفیت عالی برداشت خواهی کرد؟ قطعاً برای همه‌ی این موارد باید یک برنامه‌ریزی درست داشته باشی.

قدم اول آماده کردن شرایط مطلوب زمین است.

قدم دوم تهیه‌ی ابزار و نهال‌های مورد نظر است.

قدم سوم کاشتن این نهال‌ها در زمان مخصوص به خودش است و این‌که به طور منظم از هر نظر به آن رسیدگی کنی.

قدم چهارم زمان برداشت است که نتیجه‌ی آن بستگی به عملکردت در مراحل قبلی دارد.

این روز‌ها با شروع سال تحصیلی در تکاپوی رسیدن به یک شرایط ایده‌آل برای موفقیت در آزمون تیزهوشان      هستی. برای موفق شدن در این امتحان باید با یک برنامه‌ریزی درست، شرایط یک مطالعه‌ی لذت‌بخش را برای خودت فراهم کنی و مکان مطالعه‌ات مناسب برای درس خواندن و به دنبال آن درک عمیق مباحث باشد. استفاده‌ی منظم از دفتر برنامه‌ریزی، کتاب خودآموزی و کتاب کار از مهم‌ترین ابزار است. شروع مطالعه با اعتماد به برنامه‌ی راهبردی و بعد از آن اجرای برنامه‌ای که از قبل داشتی در پیشرفت کارت بسیار مؤثر است. حل تمرین و تست بعد از مطالعه‌ی درس‌هایی مانند ریاضی و علوم برای یادگیری و ثبت مطالب در ذهن لازم است. حضور منظم در آزمون‌ها و بررسی دفترچه‌ی آزمون و انجام تکالیف به‌موقع مدرسه و هم‌چنین هدف‌گذاری برای پیشرفت از اقدامات مهم برای کسب یک نتیجه‌ی دلخواه است.

باغبان باغچه‌ای با میوه‌های شیرین، با کسب مهارت بالا در بهترین شرایط، مهم‌ترین ابزار و بیش‌ترین زمان رسیدگی را برای برداشت بهترین محصول خود صرف می‌کند.

با نگاهی عمیق با مشورت گرفتن از اولیا و پشتیبان، دقیق‌ترین برنامه، مهم‌ترین منابع مطالعاتی و بیش‌ترین زمان از روزهایت را صرف مطالعه و مرور کتاب کن برای گرفتن بهترین نتیجه در آزمون تیزهوشان.

پیشاپیش شیرینی این موفقیت گوارای وجودت.