تست‌های بصری، روش مناسب برای تشخیص آسیب‌دیدگی ناحیه سر

آسیب‌دیدگی ناحیه سر یکی از مشکلات شایع در ورزشکاران است. تشخیص این آسیب‌دیدگی آسان نیست اما برای سلامت ورزشکاران بسیار مهم است.

تست‌های بصری، روش مناسب برای تشخیص آسیب‌دیدگی ناحیه سر

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، بررسی‌های جدید نشان داده است که تست‌های بصری مانند خواندن اعداد می‌تواند تا 86 درصد آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر در ورزشکاران جوان را نشان دهد. هنگامی که تست‌های بصری با ارزیابی تعادل و کارایی شناختی همراه شود، تشخیص آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر راحت‌تر می‌شود و ممکن است بتوان به صورت 100 درصد آسیب‌دیدگی‌ را تشخیص داد.

در تست بصری، خواندن شماره از ورزشکاران درخواست می‌شود که هر‌ چه‌ سریع‌تر اعداد را از روی کارت‌ها بخوانند. افرادی که آسیب ندیده باشند، سریع‌تر این کار را انجام می‌دهند.

دیدن یکی از راه‌های تشخیص آسیب‌دیدگی‌ است زیرا رابطه مستقیم با مغز دارد. بیماران پارکینسون، MS و ALS نیز در تست‌های بصری کارایی پایین‌تری دارند.

مطالعات در این زمینه بر روی 1419 ورزشکار از رشته‌ها‌ی ورزشی مختلف انجام شد که 112 نفر آنها آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر داشتند.

آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر در ورزشکاران در صورتی که تشخیص داده نشده و درمان نشود، ممکن است عواقب طولانی مدت داشته باشد. تکرار این آسیب‌دیدگی‌ها ورزشکاران را دچار مشکلات مغزی می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
درس 5 تا 7 از فارسی ششم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( ششم دبستان)
دبیر : الهام رضایی