جاروبرقی رباتیکی که خانه را نقشه‌برداری می‌کند

شرکت iRobot، مدل جدیدی از جاروبرقی سیگنچر خود موسوم به ربات جاروبرقی Roomba 980 را ارائه کرده که توانمندترین و بهترین جاروی رباتیک این شرکت تا به امروز محسوب می‌شود.

جاروبرقی رباتیکی که خانه را نقشه‌برداری می‌کند

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این جاروبرقی همچنین نخستین Roomba محسوب می‌شود که جهت‌یابی انطباقی را با مکانیابی دیداری و کنترل برنامه متصل به رایانش ابری ترکیب کرده و قدرت پاکسازی روی سطوح را افزایش داده است. این امر به افراد کمک می‌کند تنها با فشار یک دکمه، کل سطوح خانه را تمیز نگهدارند.

به گفته سازندگان، این ربات با استفاده از فناوری‌های رایانش ابری و نقشه‌برداری، درک بهتری از محیط را بدست آورده و مشتریان، کنترل بهتری روی دستگاه خواهند داشت.

این فناوری‌ها در آینده همچنین می‌توانند برای مرتبط کردن ربات‌ها در خانه هوشمند گسترش یابد.

جاروبرقی جدید Roomba 980 شامل مجموعه پیشرفته‌ای از حسگرها برای پاکسازی بهتر از جمله ورودی‌های دیداری است.

این جاروبرقی رباتیک به دوربین وضوح پائینی مجهز است که به آن در نقشه‌برداری از خانه و یادگیری چیدمان اتاق‌ها و محل اجسامی مانند مبلمان و وسایل خانگی کمک می‌کند.

شرکت iRobot با جاروبرقی Roomba 980 برای نخستین بار در یک محصول مصرفی، مکانیابی دیداری و نقشه‌برداری همزمان اختصاصی خود را اجرایی کرده است.

این جاروبرقی می‌تواند بطور مداوم برای دو ساعت کار کند و سپس بطور خودکار به پایگاه خود برای شارژ مجدد و از سرگیری نظافت تا پایان فرآیند پاکسازی بازگردد.

این جاروبرقی خودکار همچنین با یک برنامه کاربردی قابل جفت‌سازی بوده و کاربران را قادر می سازد تا فرآیند نظافت را از راه دور و از طریق اینترنت آغاز کنند.

ربات Roomba 980 اخیرا به قیمت 899 دلار در آمریکا و کانادا به فروش رسیده است.

شرکت iRobot با بیش از 14 میلیون ربات در خانه‌های مردم در سراسر جهان، پیشگام نظافت خودکار خانه محسوب می‌شود.

منبع :