پرقدرت‌ترین یوپی‌اس صنعتی ساخت محققان جهاد دانشگاهی رونمایی شد

پرقدرترین یوپی‌اس صنعتی توان بالای سه فاز کشور با حضور مهندس علی اخوان، رییس جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی رونمایی شد.

پرقدرت‌ترین یوپی‌اس صنعتی ساخت محققان جهاد دانشگاهی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، امروزه منابع تغذیه بدون وقفه، نقشی غیر قابل انکار در همه صنایع دارند و در این بین یو پی‌ اس‌ها در پردازش‌های صنعتی، تجهیزات پزشکی، سیستم های ذخیره‌سازی داده‌ها و رایانه‌ها، تجهیزات اورژانس، مخابرات، سیستم‌های مدیریت برخط، بانک‌ها و بسیاری از حوزه‌های دیگر کاربرد دارند.

از سویی دیگر، سیستم های منابع تغذیه بدون وقفه ‌(UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY) نقش تامین تغذیه قابل اعتماد و با کیفیت بالا را بر عهده دارند و در حقیقت این تجهیزات بارهای حساس را علاوه بر قطع برق در برابر اختلالات مختلف شبکه و حالت‌های گذرا حفاظت می‌کند.

با توجه به اهمیت این تجهیزات، مرکز مبدلها و منابع تغذیه جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت در زمینه طراحی و ساخت یو پی اس و منابع تغذیه صنعتی و استاندارد به صورت تک فاز و سه فاز و همچنین ساخت شارژرهای صنعتی بدون محدودیت جریان و ساخت سیستم انتقال برق HVDC LIGHT فعالیت می‌کند که این فعالیتها منجر به طراحی و ساخت یوپی‌اس‌های با توان بالا توسط این مرکز به عنوان تنها تولید کننده در ایران و نیز سبب جلوگیری از وابستگی به تامین و خدمات پس از فروش تجهیزات به خارج از کشور ، خودکفایی یکی از بخش های استراتژیک صنعت نفت و گاز و صنایع وابسته و جلوگیری خروج ارز از کشور و همچنین اشتغال‌زایی در این زمینه شده است.

گفتنی است ساخت یو پی اس‌های سه فاز با توان بالا، برای بخش هود پروژه انتقال گاز کنورتورهای سرچشمه به کارفرمایی شرکت ملی صنایع مس ایران در محل مجتمع مس سرچشمه به انجام رسیده است.

منبع :