اسکوچیچ، کلیدی که در این قفل نچرخید

تیم فولاد خوزستان در کمال ناباوری بدون برد از 7 هفته‌ی قبل در انتهای جدول قرار گرفته است.

اسکوچیچ، کلیدی که در این قفل نچرخید

به گزارش "ورزش سه" شاگردان اسکوچیچ در بازی این هفته برابر سایپا با یک شکست خوردند تا بازهم اوضاع به کامشان نباشد. با هم عملکرد بازیکنان فولاد را در این 7 هفته بررسی می کنیم.

دروازه بان:

علی سلیمی: دروازه بان اصلی فولاد در این 7 هفته تا کنون 12 گل خورده است و این آمار خوبی برای این دروازه بان به حساب نمی آید. آقای کلین شیت فصل قبل تا کنون نتوانسته کلین شیتی انجام دهد. سلیمی در بازی آخر فولاد برابر سایپا به نسبت بازی های قبل عملکرد بهتری از خود نشان داد اما در این بازی نیز برابر ضربه آزاد غیر قابل مهار نکونام به ناچار تسلیم شد تا همچنان دروازه بان محبوب اسکوچیچ نا کام باقی بماند.

خط دفاعی:

لئوناردو مساریچ: دفاع کروات فولاد در لیگ امسال نتوانسته به خوبی در قلب خط دفاعی عمل کند و به نسبت فصل قبل بسیار پر اشتباه تر نشان داده است. تیم های مقابل فولاد با توجه به قد و قامت مساریچ و زوجش در خط دفاعی توانسته اند از بازی هوایی به گل برسند. مساریچ در بازی دیروز در حالی که جماعتی در زمین بود، بازوبند کاپیتانی را به دست بسته بود.

بهمن کامل: کامل در ابتدای فصل و قبل از مصدومیت برابر پرسپولیس در قلب خط دفاعی بازی های قابل قبولی از خود نشان می داد اما پس از مصدومیت و در بازی دیروز برابر سایپا در پست دفاع راست به میدان رفت . کامل در این بازی یکی از ضعیف های فولاد بود و خطای منجر به گل سایپایی ها را نیز کامل انجام داد تا برد را به نکونام و سایپا تعارف کند.

امیدخالدی: دفاع چپ فولاد که بعد از مصدوم شدن مهرداد جماعتی به عنوان بازیکن فیکس اسکوچیچ به میدان رفته است یکی از پراشتباه ترین بازیکنان فولاد تبدیل شده است. خالدی که در سال قهرمانی فولاد بسیار خوب برای قرمز پوشان عمل می کرد تا کنون نتوانسته خودی نشان دهد و فرسخ ها از روزهای خوبش دور است.

محمد اهل شاخه: دفاع جوان خوزستانی فولاد تا کنون دو بازی برای فولاد انجام داده است و می تواند با تمرکز بهتر بازی های بهتری از خود نشان دهد. اهل شاخه در هر دو بازی اشتباهاتی را مرتکب شده اما با توجه به قد و هیکل مناسبش می تواند با کسب تجربه فولاد را صاحب یک دفاع خوب بومی کند.

هافبک:

ماتیاس چاگو: به جرات بهترین بازیکن فولاد تا اینجای لیگ برتر بوده است و توانسته پرتلاش و پرکار در میانه ی میدان به فولاد خدمت کند.اما تا کنون عملکرد چاگو کمکی به خارج شدن فولاد از بحران نکرده است، چاگو یکی از بهترین خارجی های وارد شده به لیگ برتر ایران است.

مهدی بدرلو: هافبک دفاعی چند فصل اخیر فولاد خوزستان به نسبت بازی های قبل در بازی دیروز بسیار بهتر ظاهر شد و با همکاری چاگو در میانه ی میدان همکاری خوبی داشت اما نبود یک پلی میکر جلوی این دو بازیکن، بازی خوب آنها را کمرنگ کرده است.

هادی حبیبی نژاد: هافبک خوزستانی فولاد در بازی های ابتدایی آنقدر ضعیف و بی تجربه در میانه ی میدان عمل کرد که اسکوچیچ را مجاب کرد تا در بازی دیروز برابر سایپا او را به میدان نفرستد. حبیبی در اردوی ترکیه ی فولاد بازی های خوبی از خود انجام داده بود و معلوم نیست که چرا نمی تواند توانایی های خود را در لیگ برتر نشان دهد.

مهرداد جماعتی: هافبک فولادی ها پس از مصدومیت نتوانسته است خود را بازبیابد و معلوم است بدنش هنوز نتوانسته به شرایط گذشته اش برگردد. جماعتی در بازی دیروز کم زهر نشان داد تا همچنان فولادی ها را برای بازگشتش به اوج منتظر بگذارد.


امیرحسین فشنگچی: خرید جدید اسکوچیچ به هیچ عنوان نتوانسته بازی های خوب خود در زمان حضور اسکوچیچ برای ملوان، را امسال برای اسکوچیچ تکرار کند. فشنگچی در بازی برابر سایپا برای اولین بار در ترکیب فیکس فولاد قرار گرفت اما بسیار ضعیف تر از حد انتظار بازی کرد.

حسین مالکی: هافبک جدید فولاد خوزستان که از نفت مسجدسلیمان به این تیم پیوسته تا کنون نتوانسته توانایی های خود را نشان دهد. مالکی از روزهای خوبش در مسجدسلیمان بسیار دور است و عدم تمرکز در بازی وی مشهود است. مالکی در بازی برابر سایپا به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و در دقایقی که در میدان بود بسیار پر اشتباه در میانه ی زمین خود را نشان داد.

حسین ابراهیمی: خرید جدید اسکوچیچ از نفت تهران یکی از خوب های فولاد در این فصل بوده است و یک گل نیز تا کنون برای فولاد زده است. ابراهیمی در بازی برابر سایپا عملکرد قابل قبولی از خود نشان داد و اگر بخت با وی یار بود می توانست روز گذشته دومین گل خود را به ثمر برساند.

اسماعیل شریفات: مسی اهوازی ها در این 7 هفته بسیار پرتلاش و باغیرت برای فولاد به میدان رفته است اما تلاش بی وقفه ی وی در زمین بازی تا کنون به ثمر ننشسته است. شریفات در دقایقی که روز گذشته در زمین بود بسیار پرکار نشان داداما وی به تنهایی نمی توانست برای فولادی ها معجزه کند.

ساسان انصاری: هافبک پرجنب و جوش فولاد در زمین، همچنان پرتلاش برای سرخ های اهوازی بازی می کند.انصاری در برابر سپاهان برای فولاد گل زد و در بازی های دیگر تلاش خود را انجام داده است. انصاری در بازی برابر سایپا در دقایقی از بازی خوب انجام وظیفه کرد و در دقایق دیگر نتوانست انتظارات اسکوچیچ را در زمین برآورده کند.

مهاجم:

مهدی دغاغله: مهاجم بی زهر فولاد تنها در برابر ایثار جیرفت در جام حذفی سه گل زد و در لیگ برتر نتوانسته گلی را به ثمر برساند. دغاغله با توجه به مصدومیتش در فصل قبل همراه با پرسپولیس کمی از شرایط مسابقه دور است و تا کنون نتوانسته توانایی های خود را نشان دهد. دغاغله در اردوی ترکیه برای فولادی ها فوق العاده ود اما در لیگ برتر تا کنون کار خاصی از خود نشان نداده است.

و اما سرمربی :

اسکوچیچ پس از گرفتن بهترین نتیجه تاریخ ملوان در انزلی به تیم قهرمان فولاد خوزستان پیوست. وی فصل قبل با توجه به سونامی کارت های پایان خدمت نتایج خوبی با فولاد گرفت تا قراردادش را دو سال تمدید کند اما امسال به بهترین وجه ممکن فصل برای اسکوچیچ پیگیری می شود. اسکوچیچ به دلایل مختلف نتوانست بازیکنان مدنظرش را به صورت کامل در فصل نقل و انتقالات بگیرد و تصمیمات خاصش در چیدن ترکیب و تعویض های درون بازی تا کنون جواب نداده است.


منبع :