ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر 1394 سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 3 مهر سال چهارم انساني

«آغاز سال تحصيلي مبارک»

يک سلام پاييزي به دوستان خوب قديمي که از تابستان با برنامه‌ي آزمون‌هاي کانون همراه و هم‌قدم شدند و يک سلام پاييزي ديگر به دوستان خوب جديدي که از اين آزمون و در سال تحصيلي جديد به جمع ما کانوني‌ها پيوستند. يک «خداقوت» تقديم دوستان قديمي و يک «خوش‌آمد» تقديم دوستان جديد.

اکنون که آزمون 3 مهر به اتمام رسيده است، لازم مي‌دانيم قبل از تحليل و بررسي اين آزمون توجه شما را به نکاتي درباره­ي آزمون 10 مهر جلب کنيم.

آن‌چه درباره‌ي آزمون 10 مهر بايد بدانيد:

10 مهر؛ آزموني براي آگاهي و برنامه‌ريزي

توصيه‌ي هميشگي كانون آن است كه به ارزيابي هر آزمون و يادگيري از آن، بيش از نتيجه‌‌ي حاصل از سنجش توجه شود و از آن‌جا كه يك برنامه‌ريزي موفق براي مطالعه‌ي درس‌ها، نيازمند«آگاهي دقيق»از وضعيت تحصيلي است؛ «آزمون‌هاي آزمايشي» بهترين راه براي كسب اين آگاهي‌اند. در كسب اين آگاهي نيز، آزمون 10 مهر در ميان ساير آزمون‌ها جايگاه ويژه‌اي دارد؛ همان‌گونه كه از نام اين آزمون (آزمون تعيين سطح) برمي‌آيد، اين آزمون امكان يك ارزيابي جامع و دقيق از ميزان تسلط بر هر يك از درس‌هاي پايه را در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌دهد و سبب مي‌شود تا در همين ابتداي راه مطالعه براي كنكور، با نگاهي واقع‌بينانه‌تر و با آگاهي از وضعيت خود در هر درس، براي مطالعه در هفته‌هاي آتي برنامه‌ريزي نمايند.

ترتيب و چيدمان سؤال‌هاي دفترچه‌ي عمومي در آزمون 10 مهر کاملاً مشابه آزمون 3 مهر خواهد بود و در درس‌هاي عمومي اين‌بار 10 سؤال برگزيده كتاب زرد عمومي از رشته‌ي انساني خواهد بود. بودجه‌بندي تمامي مطالب نيز كل كتاب درسي مي‌باشد.

اما در مورد درس‌هاي اختصاصي: در آزمون 10 مهر هيچ سؤالي از درس‌هاي انتخابي نخواهيم داشت. در اين آزمون 10سؤال از درس‌هاي رياضي سال سوم و آمار و مدل‌سازي، 20 سؤال از درس اقتصاد (10 سؤال تأليفي + 10 سؤال منتخب از كنكور سراسري)، 10 سؤال از ادبيات اختصاصي (منتخب از كنكور)، 10 سؤال از منطق، 10 سؤال از فلسفه‌ي سال سوم و 20 سؤال از درس روان‌شناسي (10 سؤال تأليفي + 10 سؤال منتخب از كنكور سراسري) خواهيم داشت. بودجه‌بندي تمامي مطالب نيز كل كتاب درسي مي‌باشد.

تست‌زني از کتاب زرد عمومي و نيز کتاب‌هاي آبي کانون (مجموعه‌هاي طبقه‌بندي شده) در بخش درس‌هاي اختصاصي، مهم‌ترين توصيه‌ي ما به شما براي مطالعه در فرصت باقي مانده تا آزمون بعدي است.

چند توصيه:

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم.


خرید کتاب