نوروز 96

ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر 1394 سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

«آغاز سال تحصیلی مبارک»

یک سلام پاییزی به دوستان خوب قدیمی که از تابستان با برنامه‌ی آزمون‌های کانون همراه و هم‌قدم شدند و یک سلام پاییزی دیگر به دوستان خوب جدیدی که از این آزمون و در سال تحصیلی جدید به جمع ما کانونی‌ها پیوستند. یک «خداقوت» تقدیم دوستان قدیمی و یک «خوش‌آمد» تقدیم دوستان جدید.

اکنون که آزمون 3 مهر به اتمام رسیده است، لازم می‌دانیم قبل از تحلیل و بررسی این آزمون توجه شما را به نکاتی درباره­ی آزمون 10 مهر جلب کنیم.

آن‌چه درباره‌ی آزمون 10 مهر باید بدانید:

10 مهر؛ آزمونی برای آگاهی و برنامه‌ریزی

توصیه‌ی همیشگی کانون آن است که به ارزیابی هر آزمون و یادگیری از آن، بیش از نتیجه‌‌ی حاصل از سنجش توجه شود و از آن‌جا که یک برنامه‌ریزی موفق برای مطالعه‌ی درس‌ها، نیازمند«آگاهی دقیق»از وضعیت تحصیلی است؛ «آزمون‌های آزمایشی» بهترین راه برای کسب این آگاهی‌اند. در کسب این آگاهی نیز، آزمون 10 مهر در میان سایر آزمون‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد؛ همان‌گونه که از نام این آزمون (آزمون تعیین سطح) برمی‌آید، این آزمون امکان یک ارزیابی جامع و دقیق از میزان تسلط بر هر یک از درس‌های پایه را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و سبب می‌شود تا در همین ابتدای راه مطالعه برای کنکور، با نگاهی واقع‌بینانه‌تر و با آگاهی از وضعیت خود در هر درس، برای مطالعه در هفته‌های آتی برنامه‌ریزی نمایند.

ترتیب و چیدمان سؤال‌های دفترچه‌ی عمومی در آزمون 10 مهر کاملاً مشابه آزمون 3 مهر خواهد بود و در درس‌های عمومی این‌بار 10 سؤال برگزیده کتاب زرد عمومی از رشته‌ی انسانی خواهد بود. بودجه‌بندی تمامی مطالب نیز کل کتاب درسی می‌باشد.

اما در مورد درس‌های اختصاصی: در آزمون 10 مهر هیچ سؤالی از درس‌های انتخابی نخواهیم داشت. در این آزمون 10سؤال از درس‌های ریاضی سال سوم و آمار و مدل‌سازی، 20 سؤال از درس اقتصاد (10 سؤال تألیفی + 10 سؤال منتخب از کنکور سراسری)، 10 سؤال از ادبیات اختصاصی (منتخب از کنکور)، 10 سؤال از منطق، 10 سؤال از فلسفه‌ی سال سوم و 20 سؤال از درس روان‌شناسی (10 سؤال تألیفی + 10 سؤال منتخب از کنکور سراسری) خواهیم داشت. بودجه‌بندی تمامی مطالب نیز کل کتاب درسی می‌باشد.

تست‌زنی از کتاب زرد عمومی و نیز کتاب‌های آبی کانون (مجموعه‌های طبقه‌بندی شده) در بخش درس‌های اختصاصی، مهم‌ترین توصیه‌ی ما به شما برای مطالعه در فرصت باقی مانده تا آزمون بعدی است.

چند توصیه:

دوستان عزیر، پس از برگزاری هر آزمون بهترین استفاده‌ای که از زمان می‌توان داشت، زمانی است که به بررسی آزمون برگزار شده اختصاص داده می‌شود لذا پیشنهاد می‌کنیم در همان روز و یا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسی کنید و سوالاتی را که به آن‌ها پاسخ نداده‌اید و یا پاسخ غلط داده‌اید در یک یادداشت جداگانه جمع‌آوری کنید. چرا که با تکرار این یادداشت‌ها می‌توانید آن سوال را برای همیشه در ذهن خود تثبیت کنید تا اگر دوباره در آزمون‌های بعدی و یا در کنکور با سوالی مشابه همان سوال مواجه شدید، دیگر اشتباه گذشته را تکرار نکنید و این‌گونه می‌توانید درصد خود را افزایش دهید و از اشتباه گذشته پلی برای موفقیت آینده بسازید.ارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 3 مهر سال چهارم انسانی

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هایی که بعد از هر آزمون در سایت کانون مشاهده می‌کنید، پیشنهاد یا انتقادی دارید یا مایل هستید در خصوص موارد دیگری نیز به شما اطلاع‌رسانی شود، بسیار خرسند و مسرور خواهیم شد از طریق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلی 193 (واحد