انتقال صخره‌های مریخی به زمین با اژدهای سرخ ناسا

ناسا قصد دارد به منظور بررسی آثار حیات باستانی کشف شده در مریخ طی یک پروژه، نمونه سنگ‌هایی که مریخ‌نورد 2020 جمع‌آوری کرده را اوایل سال 2022 به زمین منتقل کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این ماموریت با عنوان پروژه اژدهای سرخ با استفاده از کپسول حمل بار اژدها، ساخته شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی که یک شرکت آمریکایی تولیدکننده صنایع هوا و فضا است، انجام خواهد شد.

فضاپیمای اژدهای سرخ دارای یک بازوی رباتیک، مخازن اضافی سوخت و یک لوله مرکزی است که جایگاه موشک نیرو‌رسان وسیله صعود به مریخ (MAV) و وسیله بازگشت به زمین (ERV) خواهد بود.

بازوی رباتیک اژدهای سرخ، نمونه‌ها را از درون مخزن مریخ نورد به مخزن امن ERV که روی MAV نصب شده منتقل می‌کند. سپس ERV که حامل نمونه‌های مورد نظر است، به زمین ارسال خواهد شد.

اندی گونزالس از مرکز تحقیقاتی ایمز در ماونت فیلد کالیفرنیا می‌گوید: اژدهای سرخ، فناوری‌های نوظهور را با نمونه‌های موجود در بازار همراه کرده است.

در سال‌های اخیر اکتشافات امیدبخشی از وجود آثار و نشانه‌هایی از حیات باستانی در مریخ به ثمر رسیده است.

در حال حاضر مریخ‌نورد کنجکاوی، حضور متان را در محیط زیست مریخ تایید کرده که نشانی از وجود حیات در سیاره سرخ است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب