آغاز پذیرش دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه آزاد تبریز

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با پذیرش 30 دانشجو در رشته دکتری دندانپزشکی از مهرماه سال جاری کار خود را آغاز می‌کند.

آغاز پذیرش دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه آزاد تبریز

به گزارش ایسنا  احمد علیزاده، مسئول راه‌اندازی رشته و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، از کسب موافقت قطعی و اخذ مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پذیرش 30 دانشجو در دانشکده دندانپزشکی واحد تبریز خبر داد.

وی در این خصوص بیان کرد:همچنین در این دانشکده 40 عضو هیأت علمی برای 12 گروه آموزشی در حال جذب می باشند و به محض شروع کلاس ها کارخود را آغاز خواهند کرد.

علیزاده گفت: دانشکده دندانپزشکی شامل دو باب ساختمان می باشد که ساختمان شماره یک با بیش از 4700 مترمربع زیربنا برای برگزاری کلاس های نظری، بخش پلی کلینیک و امور اداری در نظر گرفته شده است که آماده بهره برداری می باشد.

وی افزود: ساختمان شماره دو نیز بابیش از 3600 متر مربع زیربنا که شامل بخش های دوازده گانه دندانپزشکی می باشد ساخته شده و بیش از 120 یونیت درآن درحال نصب و تجهیز می باشد که قابل افزایش با حداقل 200 یونیت نیز می باشد.

مسئول راه‌اندازی رشته و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، با اشاره به اینکه حدود 40 درصد آموزش پزشکی کل کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی می باشد، گفت: تأسیس و راه اندازی اولین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شمالغرب کشور اقدام بزرگی در راستای تربیت نیروی متخصص در رشته دندانپزشکی منطقه می باشد.

منبع :