با تلاش به سمت هدف حرکت کن

دانستیم که اولین قدم برای کسب موفقیت در مسیر آزمون‌های مهم مثل کنکور خودشناسی است؛ خودشناسی‌ای که با دفتر برنامه‌ریزی به دست می‌آوریم.

با تلاش به سمت هدف حرکت کن

دانستیم که اولین قدم برای کسب موفقیت در مسیر آزمون‌های مهم مثل کنکور خودشناسی است؛ خودشناسی‌ای که با دفتر برنامه‌ریزی به دست می‌آوریم.

اما آیا این خودشناسی به‌تنهایی برای رسیدن به موفقیت کافی است؟

فرض کنید شما می‌دانید که دارویی خاص کمک می‌کند تا بیماری شما بهبود یابد اما آیا تا زمانی که آن را مصرف نکنید بهبود می‌یابید؟ مسلماً خیر! خودشناسی در مسیر کنکور نیز به همین شکل است. تا زمانی که شما از این آگاهی، استفاده نکنید، این آگاهی هیچ کمکی به شما نمی‌کند. پس از همین امروز تصمیم بگیرید تا از مهارت خودشناسی و فراشناخت‌هایی که به دست آورده‌اید استفاده کنید و با تلاش، آن‌ها را به نتیجه برسانید.

تلاش و پشتکار از مهم‌ترین عواملی است که به شما کمک می‌کند تا در مسیر کنکور به موفقیت و هدف خود برسید. این تلاش، تلاشی است که می‌توانید به کمک دفتر برنامه‌ریزی خود آن را چند برابر کنید. کمکی که دفتر برنامه‌ریزی به شما می‌کند این است که شما را در یک فضای رقابتی سودمند قرار می‌دهد. رقابت با سرسخت‌ترین رقیبتان یعنی خود شما!

هر دانش‌آموز با تکمیل مستمر دفتر برنامه‌ریزی و مشاهده‌ی نتیجه‌اش در آزمون‌های برنامه‌ای کانون فرهنگی آموزش، انگیزه‌اش افزایش می‌یابد و تلاش خود را در جهت پیشرفت بیش‌تر افزایش می‌دهد و تلاش می‌کند تا خودِ هفته‌ی قبل را در این مسابقه‌ی رقابتی شکست دهد.

شما باید خودشناسی و تلاش را همراه با هم پیش ببرید. هر جمعه نیم‌ساعت وقت بگذارید تا ستون پیش‌بینی را پر کنید و سپس هر روز میزان مطالعه‌ی خود را در هر درس یادداشت کرده و در عین حال تلاش کنید تا میزان مطالعه‌تان را به پیش‌بینی‌تان نزدیک کنید.

در آخر هفته نتیجه‌ی تلاش هفت‌روزه‌ی خود را مشاهده می‌کنید و تشویق می‌شوید تا برای هفته‌ی بعد عملکرد بهتری داشته باشید. پس دوباره شروع به پر کردن ستون پیش‌بینی می‌کنید؛ واقع‌بینانه‌تر و در عین حال بهتر از هفته‌ی گذشته و این روند ادامه می‌یابد.

هیچ گاه تلاش را در مسیر مهم زندگی‌تان رها نکنید.

خرید کتاب