سه رأس مثلث موفقیت در مدرسه (2)

دومین اصل اساسی روش درست مطالعه، یادداشت‌برداری است. بعد از پیش‌خوانی مباحث، سؤالاتی که ذهن شما را درگیر کرده با خود به کلاس ببرید.

سه رأس مثلث موفقیت در مدرسه (2)

یادداشت‌برداری

دومین اصل اساسی روش درست مطالعه، یادداشت‌برداری است. بعد از پیش‌خوانی مباحث، سؤالاتی که ذهن شما را درگیر کرده با خود به کلاس ببرید. وسایل یادداشت‌برداری را قبل از شروع تدریس معلم آماده ساخته  و تمام ذهن را متمرکز گفته‌های معلم کنید. یادداشت‌برداری را با زبان و نگارش ساده انجام دهید. بهتر است یادداشت‌برداری با مداد باشد تا در اولین فرصت ویرایش بهتری را روی جملات انجام دهید تا جزوه‌ی تمیزتری داشته باشید. از نکات کلیدی و مفهومی در یادداشت‌برداری استفاده کنید تا از مبحث درسی عقب نمانید. در هر جلسه‌ی کلاس چند نکته‌ی مهم توسط معلم روی تخته‌سیاه نوشته یا پرسیده می‌شود که ممکن است سرنخ سؤالات امتحانی باشد. این نکات نیاز به یادداشت‌برداری دارند. سعی کنید عصر همان روز، یادداشت‌برداری را ویرایش کامل کنید؛ زیرا اکثر مطالب در حافظه‌ی شما قرار دارند و این عامل ماندگاری مبحث را در ذهن بیش‌تر می‌کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب