حضور کانون پرورش فکری در بازار بین المللی فیلم کره جنوبی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با چهار اثرِ پویانمایی و زنده در دهمین بازار بین المللی فیلم گوانگجو کره جنوبی در سال 2015 حضور یافت.

حضور کانون پرورش فکری در بازار بین المللی فیلم کره جنوبی

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، قلب مترسک به کارگردانی غلامرضا کزازی، مومو اثر هادی طبسی و رسول زرین، پدربزرگ به کارگردانی شیوا صادق اسدی و از میان نور و تاریکی کار علیرضا چیتایی عنوان فیلم های کانون در این بازار است.

کانون پرورش فکری تنها شرکت کننده ایرانی است که چهارمین حضور خود را در بازار بین المللی فیلم گوانگجو کره جنوبی تجربه می کند.

این بازار بین المللی فیلم و تولیدات تلویزیونی و سینمایی 26 تا 29 شهریور در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیم د جونگ شهر گوانگجو کره جنوبی با حضور 500 شرکت کننده داخلی و خارجی از سراسر جهان برگزار شد.

در دوره های قبلی این بازار، نمایندگان کشورهای چین، سنگاپور، مجارستان، قزاقستان، هندوراس، ژاپن، اندونزی و کره جنوبی علاقه مند به خرید تولیدات سینمایی و یا تولید مشترک با کانون بودند.

امسال نیز با 13 شرکت خریدار آثار سینمایی از کشور کره جنوبی، شرق آسیا، اروپا و آمریکا مذاکره هایی انجام شد.

این رویداد بین المللی با حمایت وزارت علوم و وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی و انجمن تبلیغاتی رادیویی راه اندازی شده است و از سوی وزارت فرهنگ، ورزش و توریست کره جنوبی هر ساله برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین المللی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از جمله برنامه های جنبی این بازار، برگزاری نمایشگاه تولیدات رسانه ای، نشست تخصصی فرهنگی جهانی، سمینار بین المللی و رویدادهای ویژه است.

* اجرای گروفالو ویژه هنرمندان

نمایش گروفالو چهارم مهر ویژه هنرمندان در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه می رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این نمایش به کارگردانی آرش شریف زاده پس از سفر با تریلی تئاتر سیار کانون به استان های البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، از هجدهم مرداد در مرکز تئاتر کانون روی صحنه رفت و پس از اجراهای موفق قرار است چهارم مهر ساعت 17 و 30 دقیقه در حضور هنرمندان اجرا شود.

نمایش گروفالو در قالب طرح حمایت از تئاتر کودک و نوجوان مورد پشتیبانی کانون قرار گرفته است. نویسندگی این نمایش نامه را بهرام جلالی پور بر اساس کتاب گروفالو به نویسندگی جولیا دونالدسون و ترجمه آتوسا صالحی که در سال ١٣٨٧ از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده، به عهده داشته است.

این نمایش، قصه بچه موشی را روایت می کند که با استفاده از راهنمایی های پدر بزرگش، خلاقیت و هوش سرشارش موفق می شود از دست دشمنان خود مار و جغد جان سالم به در ببرد. موش در مواجه شدن با آن ها از دوست قدرتمند و ترسناک خود (گروفالو) می گوید..

اشعار نمایش گروفالو سروده مهدی فرشید سپهر است و آهنگ سازی آن را فرید نوایی، ساخت دکور و عروسک را علیرضا حسین پور و طراحی صحنه و لباس را ریحانه مطهری و آرش شریف زاده به عهده داشته اند.

سعید حاجی حیدری، ترمه یعقوبی، مصطفی دارابی، مژگان نصیریان و آرش شریف زاده بازیگران این نمایش هستند و خشایار پیرعلمی به عنوان دستیار و برنامه ریز با عوامل این نمایش همکاری می کند.

نمایش گروفالو صبح ها ویژه مهدکودک ها و بعدازظهرها همه روزه به جز شنبه ها ساعت 19 و 30 دقیقه برای عموم علاقه مندان اجرا می شود.

منبع :

خرید کتاب