ماه مهر ماه مهربان ماندگار

در همین ابتدای سال با خود قرار بگذارید که مدرسه و درس‌های مدرسه را در اولویت قرار دهید و هر روز زمانی را صرف درس‌های همان روز کنید.

ماه مهر ماه مهربان ماندگار

مهر، ماه مهربان ماندگار، سال تحصیلی را با نام زیبایت آغاز می‌کنم و هر سال در این زمان‌ها بیش‌تر از هر زمانی مغازه‌های لوازم‌التحریرفروشی چشم‌نوازی می‌کنند و یاد خرید‌های رنگارنگ می‌افتم. چه زود خاطره‌ساز شد معلم اول ابتدایی من و چه زود نام کنکوری بر خود گرفتم! سال اول ابتدایی دوره‌ی جدیدی از زندگی خودم را شروع کردم و امسال نیز برای رقم زدن نتیجه‌ای عالی و شروع دوره‌ای جدید آماده می‌شوم، با این تفاوت که دیگر کودکی هفت‌ساله نیستم که دلم به رنگ و لعاب مدادرنگی‌ها غنج بزند. امسال با تبلیغات رنگارنگ درگیر نخواهم شد. کتاب‌های کمک‌درسی رنگارنگ را در کتابخانه‌‌ام ردیف نخواهم کرد و کلاس‌های کنکور زیادی شرکت نمی‌کنم؛ زیرا فصل بازی کردن، آن هم با کلاس کنکور رفتن زیاد تمام شده است.

دوستان خوب کنکوری‌ام سلام!

در همین ابتدای سال توصیه‌هایی برای شما دارم که امسال را خوب شروع کنید:

1. در ابتدای سال تحصیلی منابع مطالعاتی خود را با دقت بسیاری انتخاب کنید. چه‌قدر خوب است که قبل از خرید کتاب با یک مشاور مشورت کنید و چه بهتر می‌شود اگر هنگام خرید یک کتاب مثل خرید یک لباس که آن را قبل از خرید می‌پوشید، چند دقیقه‌ای را صرف نگاه کردن به فهرست کتاب، کلیات موضوعات، درس‌نامه‌ها، جامع بودن و داشتن تمام تست‌های کنکور‌های سال قبل و... کنید.

2. در همین ابتدای سال با خود قرار بگذارید که مدرسه و درس‌های مدرسه را در اولویت قرار دهید و هر روز زمانی را صرف درس‌های همان روز کنید.

3. اگر هیچ سالی تمایل به نشستن در ردیف‌های جلو کلاس نداشتید امسال کمی جلوتر بیاید. دقت و توجه بیش‌تری را چاشنی کلاس‌های‌تان کنید.

4. این شعار کلی را فراموش نکنید: «همگام با مدرسه، همراه با آزمون‌ها.» در سال تحصیلی خیلی بیش‌تر از مواقع دیگر با آزمون‌ها همراهی کنید.

5. به فکر پیروزی باشید. از همین روز‌های ابتدای سال تحصیلی، از همین آزمون اول این اندیشه را در خود بپرورانید که امسال باید معرکه باشم که هستم.

خرید کتاب