نوروز 96

استقلال و مظلومی در صدر جدول لیگ

استقلال با تحمل فشار نیم ساعته نفت تهران موفق شد برد را حفظ کند و با 15 امتیار به صدر جدول لیگ برسد استقلال موفق شد با گل زیبایی که میلاد فخرالدینی و ادامه امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند حریف خود را از پیش رو بردارد و به صدر جدول لیگ برتر برسد.

ابی ها که در 5 بازی اخیر خود موفق نشده بودند نفت را شکست دهند و البته در سه بازی اخیرشان گلی نیز به حریف نزده بودند این بار با دو گل در نیمه دوم این دیدار مزد برتری شان بر حریف را گرفتند.

نفت نیز در ادامه روند ناکامی هایش در این فصل همچنان در حسرت برد باقی ماند تا منصوریان به شدت در تنگای فنی قرار گیرد و تیمش را در بدترین رتبه 4 فصل اخیر ببیند.

پرویز مظلومی بعد از شکست برابر ذوب آهن مدعی، این بار نفت را که به گواه کارشناسان یکی از مدعیان این فصل لیگ نیز محسوب می شود از پیش رو برداشت تا تیمش به صدر جدول برسد.

نفتی ها البته بعد از دو گلی که دریافت کردند تازه به راه افتادند و موقعیت های زیادی را روی دروازه مهدی رحمتی ایجاد کردند. نفت 30 دقیقه پایانی این دیدار را می توان نفت دو فصل اخیر فوتبال ایران دانست که برای تیم های مدعی دردسرساز می شد و جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نیز به دست آورده بود.

علیرضا منصوریان که در ابتدای فصل در رویای حضور روی نیمکت آبی ها به سر می برد سه امتیاز از 6 امتیازی که در فصل گذشته از استقلال گرفته بود را به این تیم بازگرداند و اگر شرایط تیم او به همین منوال پیش برود و شاید او برای فرار از قعرنشینی به سه امتیاز بازگشت بیش از همیشه نیاز داشته باشد.

هفته پنجم لیگ برتر، دوره پانزدهم، ورزشگاه آزادی ، ساعت 18:45

داور: یداله جهانبازی کمک ها: آرمان اسعدی ، اسد حاج محمد

اخطار: سانتوس؛ نانگ از نفت؛ حاج محمد؛ پروپجیچ؛ شهباززاده از استقلال

استقلال:

مهدی رحمتی، امین حاج محمدی، حنیف عمران زاده، میثم مجیدی، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، محسن کریمی، جابر انصاری، سجاد شهباززاده

سرمربی: پرویز مظلومی

نفت:

وحید شیخ ویسی، سید جلال حسینی، کارلوس سانتوس، وحید حمدی‌نژاد، سیامک کوروشی، مهدی شیری، مهدی مومنی، وحید امیری، حمید بوحمدان، پیام صادقیان، آلویس نانگ 

سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح گل ها:

استقلال یک نفت 0: (دقیقه 52، میلاد فخرالدینی): میلاد فخرالدینی با ضربه ای دیدنی از کنج محوطه جریمه گوشه دروازه شیخ ویسی را نشانه گرفت و دروازه زردپوشان را باز کرد.

استقلال 2 نفت 0: (دقیقه 57، امید ابراهیمی): پنالتی زن اول آبی ها ضربه پنالتی تیمش را با قدرت تمام به وسط دروازه کوبید و شیخ ویسی را ناکام کرد تا گل دوم استقلال شکل بگیرد.

استقلال 2 نفت یک: (آلویس نانگ، دقیقه 65): مهاجم کامرونی نفت با ضربه ای دیدنی و چیپ دروازه مهدی رحمتی را از شش قدم باز کرد تا امیدها به اردوی نفت بازگردد.

شرح بازی در نیمه اول:

برخلاف تصور استقلال و نفت در نیمه اول بازی باکیفیتی را از خود به نمایش نگذاشتند و دروازه بانان دو تیم را می توان بی کارترین بازیکنان درون زمین نامید. نفت تهران با حضور نانگ، مهدی مومنی و پیام صادقیان تصور می شد خطرات جدی تری را روی دروازه مهدی رحمتی ایجاد کند و در سمت استقلالی ها هم سجاد شهباززاده، محسن کریمی و جابر انصاری حضور داشتند که هر دو گروه در فاز هجومی روز بدی را در نیمه اول پشت سر گذاشتند. پاس های اشتباه هر دو طرف در نیمه اول باعث شد تا تماشاگران حاضر در استادیوم از عملکردشان راضی نباشند و امیدوار به 45 دقیقه دوم باشند.

شرح بازی در نیمه دوم:

استقلال موفق شد با گل زیبایی که میلاد فخرالدینی و ادامه امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند حریف خود را از پیش رو بردارد و به صدر جدول لیگ برتر برسد.

ابی ها که در 5 بازی اخیر خود موفق نشده بودند نفت را شکست دهند و البته در سه بازی اخیرشان گلی نیز به حریف نزده بودند این بار با دو گل در نیمه دوم این دیدار مزد برتری شان بر حریف را گرفتند.

نفت نیز در ادامه روند ناکامی هایش در این فصل همچنان در حسرت برد باقی ماند تا منصوریان به شدت در تنگای فنی قرار گیرد و تیمش را در بدترین رتبه 4 فصل اخیر ببیند.

پرویز مظلومی بعد از شکست برابر ذوب آهن مدعی، این بار نفت

ترکیب یونی - فرمول نویسی از شیمی ۲ و آزمایشگاه
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس اختصاصی دوم دبیرستان)
دبیر : احسان عزیزآبادی