مهارت‌های آموزشی؛ کلید‌های راهبردی موفقیت (2)

در بازه‌های زمانی ابتدایی یک سال تحصیلی، فرصت انجام دادن فعالیت‌های مثبت آموزشی بیش‌تر از هر زمان دیگری فراهم است.

مهارت‌های آموزشی؛ کلید‌های راهبردی موفقیت (2)

در بازه‌های زمانی ابتدایی یک سال تحصیلی، فرصت انجام دادن فعالیت‌های مثبت آموزشی بیش‌تر از هر زمان دیگری فراهم است. این برهه‌ی زمانی شگفت‌انگیز، برای ساختن یک عادت آموزشی بی‌نقص نیز مناسب‌ترین زمان است. رفتارهایی که به‌زودی شخصیت برتر آموزشی شما را در بهترین شرایط ممکن شکل خواهند داد. یک سرمایه‌گذاری ساده گاهی سود بسیار شگفت‌آوری برای افراد آینده‌نگر فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاری‌های مفید آموزشی شاید تنها نوع سرمایه‌گذاری باشد که خطر شکست هیچ راهی به آن ندارد.

یادداشت‌برداری حرفه‌ای:

کلیدواژه‌های بیان‌شده از سوی معلم را یادداشت کنید. نگران عقب ماندن از کلاس نباشید. این تکنیک به‌زودی  شما را در موقعیت بسیار مناسبی قرار خواهد داد که این موقعیت جدید یک قدم جلوتر از مباحث تدریس‌شده است. با انجام این تکنیک کلیدی‌ترین مطالبِ در حال تدریس را ثبت می‌کنید تا به ذهن خودتان اهمیت بسیار زیاد این موارد را مجدداً یادآوری کنید. دست به کار شوید. هدف ما از دست ندادن حتی یک نکته‌ی کلیدی در زمان تدریس است. از «موقعیت پیشگام» ایجادشده به کمک این تکنیک استقبال کنید.

پیش‌خوانی:

 کلید پیشروی اعجاب‌انگیز به سمت موفقیت در این تکنیک نهفته است. باید پیش‌زمینه‌ی آموزشی دقیق و مؤثری از مطالبی که در کلاس با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید داشته باشید. این‌جاست که معنای «موقعیت پیشگام» که در تکنیک قبل به آن اشاره شد برای‌تان روشن‌تر خواهد شد. پیش‌خوانی باعث موفقیت در زمینه‌ی حضور فعالانه در کلاس می‌شود. به پیوستگی این تکنیک‌های موفقیت‌آمیز توجه کنید.


منبع :