مهارت‌های آموزشی؛ کلیدهای راهبردی موفقیت (1)

در بازه‌های زمانی ابتدایی یک سال تحصیلی، فرصت انجام دادن فعالیت‌های مثبت آموزشی بیش‌تر از هر زمان دیگری فراهم است.

مهارت‌های آموزشی؛ کلیدهای راهبردی موفقیت (1)

در بازه‌های زمانی ابتدایی یک سال تحصیلی، فرصت انجام دادن فعالیت‌های مثبت آموزشی بیش‌تر از هر زمان دیگری فراهم است. این برهه‌ی زمانی شگفت‌انگیز، برای ساختن یک عادت آموزشی بی‌نقص نیز مناسب‌ترین زمان است. رفتارهایی که به‌زودی شخصیت برتر آموزشی شما را در بهترین شرایط ممکن شکل خواهند داد. یک سرمایه‌گذاری ساده گاهی سود بسیار شگفت‌آوری برای افراد آینده‌نگر فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاری‌های مفید آموزشی شاید تنها نوع سرمایه‌گذاری باشد که خطر شکست هیچ راهی به آن ندارد.

گوش دادن فعال:

از انتخاب صندلی مناسب در کلاس شروع کنید. فاصله‌ی مناسب از جایگاه معلم و تابلو کلاس باعث می‌شود که در زمان فراگیری مطالب بهترین شرایط فراهم شود. گام بعدی معطوف کردن بیشنیه‌ی تمرکز در کلاس است. کلاس درس باید محلی برای یادگیری باشد. تمام فعالیت‌های غیر مرتبط را برای بیرون کلاس بگذارید. این‌جا  محل جمع شدن تعدادی از دانش‌آموزان موفق است که کانون عدسی‌های تمرکزشان را برای پیشرفت به خدمت گرفته‌اند.

شرکت در بحث‌های علمی کلاس:

این یک مشارکت آگاهانه و فعال است. با آمادگی وارد کلاس شوید. مطرح کردن سؤالات کلیدی و کاربردی را فراموش نکنید. مشارکت داشتن در بحث‌های کلاسی از چند جنبه باعث پیشرفت آموزشی شما خواهد شد.

یک پیشنهاد خوب: در یک بحث کلاسی مفید، همین جنبه‌های مختلف از فایده‌ی بحث‌های علمی در پیشرفت را مورد بررسی قرار دهید. هم‌اندیشی‌های علمی حتی ذهن‌های غیر همسو را به سمت موفقیت متمرکز می‌کند. حالا می‌توانید تأثیر این مباحثه‌ها را بر ذهن‌های همسوی خود و دوستانتان تصور کنید؟


منبع :

خرید کتاب