پاییز در راه است

اتمام هر فصل، آغاز فصل جدیدی را به ما نوید می‌دهد. پایان تابستان، آغاز فصل مهر و مهربانی و برگ‌ریزان یعنی پاییز را خبر می‌دهد.

پاییز در راه است

اتمام هر فصل، آغاز فصل جدیدی را به ما نوید می‌دهد. پایان تابستان، آغاز فصل مهر و مهربانی و برگ‌ریزان یعنی پاییز را خبر می‌دهد.

تابستانی که گذشت خیلی‌ها به سفر رفتند، کلاس‌های مختلف مثل قرآن، شنا، نقاشی، زبان و... نام‌نویسی کردند، حسابی خوابیدند یا تلویزیون تماشا کردند یا کامپیوتر بازی کردند یا در آزمون‌های تابستان کانون شرکت کردند و نگذاشتند درس‌های سال قبل فراموش شود. تازه مقداری از کتاب‌های سال آینده و درس‌های جدید را هم یاد گرفتند. احتمالاً اکنون هم مشغول خریدن کیف و کتاب و مداد و لباس برای آغاز سال تحصیلی جدید هستند و خودشان را آماده می‌کنند تا روز اول مهر با شادی به مدرسه بروند.

اگر از لوازم‌التحریر سال قبل، وسایل نو و قابل استفاده‌ای دارید حتماً برای امسال استفاده کنید و سعی کنید از هزینه‌هایی که برای خرید وسایل مدرسه است بکاهید.

اگر شما جزء کسانی هستید که در تابستان عادت کرده‌اید شب‌ها دیروقت به رختخواب بروید و صبح‌ها هم خیلی دیر از خواب بیدار شوید و نمی‌توانید از دیدن سریال‌های تلویزیون یا فوتبال و... دست بردارید باید سعی کنید ساعات خواب و بیداری خود را تنظیم کنید و کمی سحرخیزتر از قبل شوید و این کار را در روزهای آخر تابستان انجام دهید تا هنگام بازگشایی مدارس مشکلی نداشته باشید و سرحال و بانشاط سر کلاس حاضر شوید و به حرف‌های معلم گوش جان سپارید.

روزهای گرم و طولانی تابستان کم کم جای خود را به روزهای کوتاه و سرد پاییز می‌دهند؛ روزهایی که قرار است فصل شکوفایی علم و دانش و آغاز یادگیری درس‌های جدید باشند.

بیایید با خودمان قراری بگذاریم: در مدرسه سراپاگوش به درس معلم توجه کنیم و تکالیف را به بهترین شکل انجام دهیم و همیشه با آمادگی قبلی سر کلاس درس حاضر شویم و درس‌ها را پیش‌خوانی کنیم تا یادگیری بهتری داشته باشیم.

در خانه هم بهترین فرزند برای والدین خود باشیم و همیشه به حرف‌های آن‌ها گوش دهیم و درس هر روز را در همان روز بخوانیم تا در آینده پیشرفت کنیم.