کنکوری‌ها بخوانند؛ اهمیت ماه مهر

از مهرماه مطالعه را آغاز کنید و در این بازه‌ی زمانی به صورت پیوسته و مداوم درس بخوانید. باید انرژی خود را به گونه‌ای تقسیم کنید که تا پایان مسیر توانایی درس خواندن را داشته باشید.

کنکوری‌ها بخوانند؛ اهمیت ماه مهر

مطالعه و آمادگی برای کنکور بهتر است از فصل تابستان آغاز شود، در این صورت برنامه‌ریزی و حرکت با آرامش و تمرکز صورت خواهد گرفت. با وجود این اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که فرصت مطالعه در تابستان را نداشتید جای هیچ نگرانی نیست.

از مهرماه مطالعه را آغاز کنید و در این بازه‌ی زمانی به صورت پیوسته و مداوم درس بخوانید. باید انرژی خود را به گونه‌ای تقسیم کنید که تا پایان مسیر توانایی درس خواندن را داشته باشید. ساعات مطالعه‌تان باید سیر افزایشی داشته باشد، نه این‌که از همان ابتدای کار روزی 10 ساعت درس بخوانید و در نیمه‌ی راه خسته شوید و کار را رها کنید.

کنکور اصلی نباید اولین آزمونی باشد که در آن شرکت می‌کنید؛ بنابراین از همان ابتدا به برنامه‌ی راهبردی کانون تکیه کنید و به طور پیوسته در آزمون‌های برنامه‌ای آن شرکت کنید. شرکت در این آزمون‌ها دو مزیت عمده در پی خواهد داشت: اول این‌که فضای جلسه‌ی کنکور در این آزمون‌ها شبیه‌سازی می‌شود. این امر استرس و نگرانی شما را کاهش خواهد داد. دوم این‌که شرکت در این آزمون‌ها باعث خواهد شد تا نقاط قوت و ضعف خود را در پاسخ‌گویی به سؤالات شناسایی کنید و در صدد رفع نقاط ضعف و بهبود و تثبیت نقاط قوت خود برآیید.