اقدامات دانشگاه فنی و حرفه‌ای در راستای گسترش روابط بین المللی

دانشگاه‌ها در این زمینه اقداماتی انجام داده‌اند و دانشجویان خارجی زیادی جذب کرده‌اند.دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز علاقه دارد در این زمینه فعالیت کند.

اقدامات دانشگاه فنی و حرفه‌ای در راستای گسترش روابط بین المللی

دکتر مسعود شفیعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار داشت: در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته،حداقل مدرک مورد نظر کارشناسی است و در نتیجه ممکن است در حوزه‌های کاردانی در کشورهای توسعه یافته طرفدار نباشد به همین دلیل به ذهنمان رسید که کشورهای هم‌جوار در حال توسعه بوده و نیازمند نیروهای مهارتی هستند که اگر بتوانیم آن ها را تامین کنیم به نفع خودمان بوده و باعث درآمد زایی دانشگاه هم می‌شود و این اقدامات بین المللی به خودکفا شدن دانشگاه‌ها کمک می کند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه تاکید کرد: در همین راستا با استاندار خوزستان صحبت شده و قرار شد در شهر بصره مرکز مشترک راه اندازی کنیم و در کردستان عراق دوره‌های خاص راه اندازی کنیم،همچنین مقرر شد در افغانستان رشته ها و دانشکده‌های جدید تاسیس کنیم.

وی در ادامه از برنامه دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تبدیل آموزشکده به دانشکده خبر داد و گفت:‌ در گذشته دوره های آموزش‌ فنی و حرفه‌ای زیر نظر آموزش و پرورش برگزار می‌شد، بعدها این دوره ها با یکدیگر تجمیع شدند و دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد شد.

وی با بیان اینکه دانشکده با آموزشکده تفاوت‌های بسیاری دارد، اظهار کرد: تعداد دانشجویان در دانشکده بیشتر و کیفیت آموزشی بالاتر است، همچنین دانشکده‌ها دارای هیئت علمی هستند.منبع :