رستگاری پرسپولیس در دقیقه 100

پرسپولیس در یک بازی کاملا فیزیکی و البته جذاب موفق شد از سد ملوانی‌ها به سختی عبور کند و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برسد.به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ که امید زیادی داشت موفق شود در این فصل شرایط فوق العاده ای را تجربه می کند و در همین گام نخست اختلاف امتیاز قابل توجهی نسبت به تیم های در کورس را عقب افتاده است. در سمت مقابل ملوانی ها علیرغم تمام مشکلات مالی و مدیریتی نتایج خوبی در لیگ کسب کرده و به همراه حمید استیلی برای پیروزی بر پرسپولیس در تهران حاضر شده اند.

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار "ورزش سه"، را همراهی کنید.

استادیوم: آزادی تماشاگر : 15 هزار نفر

داور: البرز حاجی پور کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی و رحیم شاهین

اخطار: مهدی طارمی (108+85) احمد نوراللهی(94) سوشا مکانی(110) رامین رضائیان(120) پرسپولیس - 

اخراج: مهدی طارمی (108)

پرسپولیس: سوشا مکانی، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، بابک حاتمی(محمد انصاری دقیقه 20)، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، هادی نوروزی(محسن مسلمان دقیقه 63)، میلاد کمندانی(علی علیپور دقیقه 88)، جری بن‌سون و مهدی طارمی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ملوان: سرگئی پاشنکو، عزیز معبودی، حسین کنعانی، عزت اله پورقاز، حسین ماهینی، شهاب کرمی، مازیار زارع، پژمان نوری(فرزاد حاتمی دقیقه 63)، جلال رافخایی، آرش افشین (محمد رضی پور دقیقه 40)، صادق محرمی 

سرمربی: حمید استیلی

شرح بازی:

 پرسپولیس از باخت برابر سایپا می آمد و ملوان از یک پیروزی شیرین خارج شده بود. پرسپولیس با آرایش 2ـ4ـ4 برای اولین بار از ابتدای بازی به بنگستون بازی داده بود. در آن سوی میدان هم ملوان سرمست از کسب نتایج خوب برای تکرار بردهای رفت و برگشت در لیگ سال گذشته به تهران آمده بود. آنان با شاکله همین تیم سال گذشته پرسپولیس را شکست داده بودند. حمید استیلی با آرایش تکراری 1ـ3ـ2ـ4 تیمش را پایاپای با پرسپولیس به میدان فرستاد و در نیمه اول روی دو صحنه که یک بار به تیرک دروازه برخورد کرد و بار دیگر توسط پژمان نوری روی یک ضربه کاشته دروازه پرسپولیس را تهدید کرد، سعی در اعمال برتری نسبت به میزبان داشت. در شروع نیمه دوم ملوان که هر لحظه بیشتر از لحظه گذشته با ارتفاع تهران سازگار می شد، می توانست خود را برنده دیدار بداند اما پرسپولیس که ضعف ملوان را از یک ششم پایانی دیدار در قلب دفاع حریف جستجو کرده بود، حوادث متعددی را روی دروازه حریف خلق کرد و تمرین گلزنی را آغاز کرد و بالاخره در دقیقه 100 دیدار ملوان را شکست داد. برد پرسپولیس روی همان عادت انتهای بازی یعنی ضربه زنی از عمق دفاع حاصل شد ضمن اینکه مدافعان خوب ملوان تنها عیب فاحش خود را در لحظه گل پرسپولیس در اشتباهشان از آفسایدگیری نشان دادند. شاید اگر داوری نامتعادل داور میدان نبود و مهدی طارمی اخراج نمی شد، فرصتی برای تثبیت پیروزی در اختیار پرسپولیس قرار می گرفت. به هر حال پرسپولیس بعد از 635 روز ملوان را برد تا درمرحله یک چهارم نهایی جام حذفی حریف برنده گسترش ـ ذوب آهن شود.

شرح گل:

پرسپولیس یک ملوان 0 : (دقیقه 101، مهدی طارمی): پاس تو در فوق العاده مسلمان برای علیپور در حالی که این مهاجم را با پاشنکو تک به تک کرده بود با پاس عرضی علیپور در شش قدم برای طارمی همراه شد تا این مهاجم با ضربه ای آرام دروازه ملوان را باز کند.

دقایق حساس:

دقیقه 4: اولین موقعیت جدی این بازی روی فرار جلال رافخایی شکل گرفت که این مهاجم در کورس با بنگر بعد از پشت سر گذاشتن مدافع پرسپولیس با ضربه ای چیپ قصد باز کردن دروازه پرسپولیس را داشت که توپش با فاصله میلیمیتری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 7: شوت رضائیان روی پاس هادی نوروزی با اختلاف و البته بی رمق از کنار دروازه ملوان عبور کرد.

دقیقه 10: روی ارسال پژمان نوری از ضربه ایستگاهی، دو بازیکن پرسپولیس با ناهماهنگی به وجود آمده توپ را به کرنر زدند.

دقیقه 11: ارسال بازیکن ملوان از جناح چپ را عزت اله پورقاز، مدافع پیش تاخته این تیم با ضربه سر به بالای دروازه مکانی فرستاد.

دقیقه 13: تکل اشتباه حسین ماهینی نزدیک بود خطری روی دروازه ملوانی ها ایجاد کند که فرار کمندانی از این تکل و البته ارسال بد او این فرصت را از پرسپولیسی ها گرفت.

دقیقه 17: یک و دوی طارمی و کمندانی بعد از شوت مهاجم شماره 9 پرسپولیسی ها به مدافع

منبع :