استرالیا، شروع روزهای خوب ایران در جام‌جهانی

از امروز دیدارهای تیم ملی والیبال ایران با رقبای نه چندان سرسخت خود در جام جهانی آغاز می‌شود و شاگردان کواچ در اولین بازی رو در روی استرالیا قرار می‌گیرند.به گزارش "ورزش سه"، دور سوم جام جهانی والیبال از امروز در شهر توکیو یک بار دیگر آغاز می شود و 12 تیم حاضر یک به یک رو در روی رقبای خود قرار می گیرند. ایران در نهمین دیدار خود از ساعت 12:40 به مصاف استرالیا تیم دهم رقابت ها می رود و این بهترین موقعیت است تا بردهای خود را در جام جهانی برای بهبود جایگاه تیمی اش شروع کند.

شاگردان کواچ بعد از انجام 4 بازی مشکل مقابل روسیه، ایتالیا، آمریکا و ژاپن حالا نوبت به جدال با رقبای نه چندان قدرتمندش رسیده که در اولین دیدار استرالیا فرصت خوبی برای جمع آوری امتیاز است. استرالیا از 8 بازی گذشته خود 7 شکست را در کارنامه داشته و با اینکه در مجموع تیم خوبی در سطح والیبال آسیا و جهان محسوب می شود، در جام جهانی کم فروغ نشان داده است. دو تیم تا به حال 5 دیدار با یکدیگر داشته اند که ایران در 4 بازی برنده میدان بوده است و استرالیا در اکثر مسابقات مقابل ایران تیمی نه چندان با کیفیتی نشان داده است.

با بازگشت شهرام محمودی به ترکیب تیم کواچ، پیروزی مقابل ژاپن و بالا رفتن آمار حمله ایران که در اکثر مسابقات نقطه ضعف تیم محسوب می شد نشان از بهبود شرایط ایران دارد و با توجه به شرایط استرالیا که 7 شکست را در کارنامه دارد، بازی امروز فرصت خوبی برای جمع آوری امتیاز است. ایران بعد از این دیدار باید رو در روی کانادا و مصر قرار بگیرد که احتمال پیروزی در تمام آن مسابقات بالا است و شاگردان کواچ می توانند 9 امتیاز و 3 برد به عملکرد خود اضافه کنند.

به جز بازی مقابل ونزوئلا، ایران در دیدار مقابل ژاپن بهترین آمار حمله خود را داشته است و با توجه به این پیشرفت این امیدواری وجود دارد که جدال با استرالیا ایران شانس زیادی برای پیروزی داشته باشد. در دیگر بازی های امروز ژاپن و آرژانتین تیم های بالاسر ایران در جدول جام جهانی به مصاف یکدیگر می روند که در صورت پیروزی شاگردان کواچ خود را به تیم ششم نزدیک خواهد شد و به حداقل اختلاف با ژاپن می رسد. اما در آن سمت مسابقات کانادا و ونزوئلا هم رو در روی یکدیگر قرار می گیرند که در صورت شکست ایران، کانادا این شانس را دارد که خود را به ایران برساند و خطر از سمت تیم های پایین جدول هم تیم را تهدید می کند.

با این حال ایران از امروز روزهای خوب خود در جام جهانی را آغاز خواهد کرد و ملی پوشان والیبال در انتظار دیدار مقابل رقبای پایین نشین خود هستند. ایران و استرالیا از ساعت 12:40 در سالن B ورزشگاه مترو پلیتن توکیو رو در روی استرالیا قرار خواهد گرفت.

منبع :