تصویر خیره کننده‌ای از منظره قطبی پلوتو

فضاپیمای نیوهورایزن ناسا تصاویر جدیدی از پلوتو منتشر کرده که می‌توان از این عکس‌ها جزئیات بیشتری درباره کوهستان‌های عظیم، دشت‌های یخ‌زده و جو مه‌آلود این سیاره یخی بدست آورد.

تصویر خیره کننده‌ای از منظره قطبی پلوتو

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این تصاویر، دانشمندان را نه تنها به خاطر نمایش بی‌نظیر جهان یخی بلکه به دلیل ارائه منظره قطبی عجیب آن شگفت‌زده کرده است.

این تصاویر که 14 ژوئیه (23 تیر) از فاصله 18 هزار کیلومتری در گذر تاریخی نیوهورایزن بر فراز آسمان پلوتو گرفته شده، بتازگی به زمین ارسال و روز پنجشنبه (26 شهریور) توسط ناسا منتشر شد.

این تصویر هلالی شکل که با کمک دوربین تصویربرداری بصری چندطیفی (MVIC) زاویه باز رالف فضاپیمای نیوهورایزن گرفته شده، به خاطر تابش نورخورشید از پشت سیاره، صحنه‌ای خوش منظر و اریب را از چشم اندازهای پلوتویی ارائه کرده است.

این عکس نواحی متمایز و فضای گسترده اطراف سیاره را به طرز شگفت‌آوری برجسته نشان می‌دهد. طبق توضیحات منتشر شده ناسا، اندازه این صحنه به تصویر درآمده 1250 کیلومتر است.

آلن استرن، محقق اصلی نیوهورایزن از موسسه تحقیقاتی جنوب غربی بولدر در کلورادو می‌گوید: با مشاهده این تصویر به واقع احساس می‌کنید خود برای بررسی چشم‌اندازها در آنجا حضور دارید.

با توجه به نور مطلوب پس زمینه و وضوح بالای تصویر MVIC می‌توان جزئیات ظریف و تازه‌ای از جو نیتروژنی سراسر پلوتو بدست آورد.

فضاپیمای نیوهورایزن در سال 2006 برای اولین بار به ماموریت اکتشافی این سیاره یخی اعزام شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : حسین ناصحی