اهدای جایزه مایکروویو اروپا به پژوهشگران دانشگاه شریف

جایزه‌ی سال انجمن مایکروویو اروپا به مقاله مشترک پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آویرو پرتغال اهدا شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، مقاله مشترک پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف که با همکاری دکتر علی بنایی، استاد دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف، حسین زرگر، دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه شریف و دکتر خوزه پدرو (José Pedro) از دانشگاه آویرو پرتغال نوشته شده بود، موفق به اخذ جایزه انجمن مایکروویو اروپا به عنوان مقاله برتر سال ۲۰۱۵ در این زمینه شد.

در این مقاله با عنوان "DIDO Behavioral Model Extraction Setup Using Uncorrelated Envelope Signals" نویسندگان به ارائه یک مدل رفتاری برای توصیف عملکرد غیرخطی تقویت‌کننده مایکروویو با احتساب عدم تطبیق در خروجی آن پرداخته‌اند.

این جایزه فارغ از بعد مادی آن، از جوایز معتبر بین‌المللی در حوزه مهندسی مایکروویو است که هر ساله توسط انجمن مایکروویو اروپا و کمیته برگزارکننده کنفرانس اروپایی مایکروویو به مقاله برگزیده کنفرانس اهدا می‌شود.

بر اساس این گزارش، این جایزه حدود 30 سال پیش برای اولین بار به یک پژوهشگر ایرانی اهدا شده بود. دکتر فروهر فرزانه، استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی شریف در سال 1985 برای اولین بار موفق به کسب این جایزه شد و امسال برای دومین بار پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به دریافت این جایزه‌ی معتبر شدند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب