تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید با انفجار حباب‌

دانشمندان دانشگاه مک‌گیل مونترال آمریکا موفق به تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید از طریق انفجار حباب‌های محبوس در آب شدند.

تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید با انفجار حباب‌

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، دانشمندان طبق بررسی‌های انجام شده موفق به ایجاد واکنش انفجاری در حباب‌ها شدند که در این فرآیند، دمایی در حدود 46 هزار درجه یا چهار برابر دمای سطحی خورشید تولید می‌شود.

محققان در مورد روش تولید حباب‌های گرمازا اظهار کردند: در ابتدا فرآیند حباب‌زایی به کمک تجهیزات آزمایشگاهی انجام شده و حباب‌های بزرگی به قطر یک سانتیمتر که مملو از اکسیژن و هیدروژن است، تولید می‌شود.

پس از فرآیند تولید حباب‌ها به کمک لیزر، واکنش بین هیدروژن و اکسیژن آغاز می‌شود و طی یک واکنش انفجاری باعث تولید بخار آب شده و در نتیجه، افزایش حجم درون حباب اولیه باعث تولید حباب‌های دیگری می‌شود.

دانشمندان پس از بررسی دقیق واکنش ایجاد شده دریافتند که بخار آب تولید شده پس از انفجار به سرعت جذب آب شده و منفجر می‌شود که در این فرآیند گرما و نور شدیدی تولید می‌شود.

پروفسور الکس پلاتز، فیزیکدان و محقق دانشگاه مک‌گیل گفت: برای مطالعات تکمیلی این پدیده جالب توجه باید حجم حباب‌های تولیدی و مقیاس آزمایش افزایش یابد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب