حضور دانشگاه پیام نور در 80 کشور جهان

سرپرست دانشگاه پیام نور از فعالیت این دانشگاه در بیش از 80 کشور جهان خبرداد و گفت: مصمم به ایجاد تسهیلات لازم برای جذب دانشجویان کشورهای همسایه هستیم.

حضور دانشگاه پیام نور در 80 کشور جهان

محمد علی سرلک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در پی حضور در عرصه های بین المللی و مرزگستری علمی برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: دانشگاه پیام نور در هر کشوری حضور پیدا کند در واقع مرز علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسعه پیدا کرده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور افزود: بر همین اساس این دانشگاه هم اکنون در بیش از 80 کشور مختلف جهان دانشجو دارد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه علمی و حضور دانشگاه پیام نور در اقلیم کردستان عراق گفت: با توجه به پتانسیلی که اقلیم کردستان عراق دارد علاوه بر حضور مستقل، همکاری با دانشگاه های این منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

سرلک خاطرنشان کرد: هم اکنون نمایندگی دانشگاه پیام نور در اقلیم کردستان عراق راه اندازی شده و خوشبختانه استقبال مناسبی نیز از این مرکز علمی انجام شده است. 

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به شیوه های مختلف پذیرش دارد، تصریح کرد: ارزیابی مدارک یکی از شیوه های جذب پذیرش برای مراکز خارج از کشورمان است.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با اقلیم کردستان تفاهم نامه منعقد کرده است اما با دولت عراق هم در حال رایزنی برای حضور در سایر بخش های این کشور هستیم.

سرلک در ادامه گفت: دانشگاه پیام نور با شعار آموزش برای همه کس، همه جا و همه وقت، توانسته است دانشجویانی را از تمام اقشار جامعه از کم درآمد تا پرمشغله و حتی روشندل و معلول را تربیت و روانه بازار کار کند.

وی یادآور شد: روش آموزش و تربیت نیروی انسانی در دانشگاهی مانند پیام نور براساس متدهای روز آموزش دنیا است که امروزه در کشورهای توسعه یافته تدریس می شود.

وی در ادامه یادآور شد: هم اکنون در حال رایزنی و انعقاد تفاهم نامه با دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد هستیم تا منطقه اروند منطقه ای دیگر برای جذب دانشجویان عراقی در دانشگاه پیام نور باشد.

سرپرست دانشگاه پیام نور در ادامه با تاکید بر حمایت از ایرانی های خارج از کشور گفت: یکی از اهداف و ماموریت ها دانشگاه قطع نشدن ارتباطات علمی و فرهنگی این افراد با کشور است.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس در هر جایی که ایرانی یا فارسی زبان حضور داشته باشد؛ دانشگاه پیام نور نیز حاصر خواهد بود.

منبع :