گردهمایی بیش از 100 دانش آموز خارجی در ایران

بیش از 100 دانش آموز از کشورهای مختلف به عنوان سفیران صلح و دوستی 20 مهرماه در مراسم هفته ملی کودک در ایران حضور می‌یابند.

گردهمایی بیش از 100 دانش آموز خارجی در ایران

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا ، دانش آموزان مدارس خارجی در ایران، با حضور در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران، میهمان جشن های ایرانی این ایام می شوند.

این دانش آموزان از بیش از 10 مدرسه خارجی ویژه فرزندان، سفیران، دیپلمات ها و کارکنان سفارتخانه، تجار و غیره ساکن ایران هستند که به دعوت شورای برنامه ریزی هفته ملی کودک با حضور در کانون، در جشن ها و برنامه های فرهنگی هنری ویژه این گروه سنی سهیم می شوند. در طراحی و اجرای این برنامه تلاش می شود که ویژگی های فرهنگی و نقاط اشتراک مورد توجه قرار گیرد.

هفته ملی کودک به گونه ای برنامه ریزی شده که علاوه بر تمامی کودکان و نوجوانان و دانش آموزان، در مراکز بیمارستانی، کانون های اصلاح و تربیت و مدارس استثنایی نیز جشن های مشابهی برگزار شود تا همه بچه ها از این هفته بهره مند باشند.

از 15 تا 21 مهر با شرکت بیش از24 نهاد و سازمان دولتی از جمله وزارت کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، بهداشت و سازمان هایی نظیر محیط زیست، صدا و سیما، شهرداری ها به همراه تشکل های مردم نهاد با برگزاری نشست های برنامه ریزی از سه ماه قبل، اجرای هفته ملی کودک را به عهده دارند.

شعار محوری فعالیت های هفته ملی کودک، «دنیا با لبخند کودکان زیباست» تعیین شده و عمده ویژه برنامه ها بر پایه موضوعاتی نظیر صلح، دوستی بین ملت ها، شادی و بازی طراحی شده است.

حرکت «قطار کودکی» از پایتخت به مقصد یکی از استان های هم جوار، مسابقه نقاشی روزانه، برپایی آیین روز جهانی کودک با حضور مسوولان بلندپایه کشوری و... از برنامه های این هفته است.

منبع :