گفت‌و گو با کانونی‌ترین‌ها : ستیلا زارع از یزد

ستیلا زارع طرزجانی، از دانش‌آموزان برتر شهر یزد است. او از کلاس دوم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و سال قبل در آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان پذیرفته شده است.

گفت‌و گو با کانونی‌ترین‌ها :  ستیلا زارع از یزد

ستیلا زارع طرزجانی، از دانش‌آموزان برتر شهر یزد است. او از کلاس دوم دبستان در آزمون های کانون شرکت کرده و سال قبل در آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان پذیرفته شده است. او امسال دانش‌آموز کلاس هفتم مدرسه تیزهوشان یزد است. پدر ستیلا مهندس برق و مادرش پرستار است.گفت‌و گو با کانونی‌ترین‌ها :  ستیلا زارع از یزد


1 – یادت می‌آید ماجرای آشنایی تو با کانون چه بود؟

زمانی‌که کلاس دوم دبستان بودم تبلیغ کانون را در تلویزیون دیدم مادرم همان موقع تصمیم داشتند که من حتماً در مدرسه تیزهوشان پدیرفته شوم، به همین دلیل گفتند برای قبولی در این آزمون بهتر است که از الان پایه درسی‌ات  را تقویت کنی.

2 – در این سال‌ها از آزمون‌دادن خسته نشدی؟

نه اصلاً. چون من از این موضوع که در کانون هر سال یک پشتیبان جدید دارم خوشحالم. چون اگر هر سال پشتیبانم تکراری باشد خسته می‌شوم اما از این موضوع خوشحالم و هر سال برای من تنوع جدیدی دارد.

3 -  چگونه می‌توانی خودت را با آزمون ها و مدرسه هماهنگ کنی؟

من درس‌های مدرسه را خوب می‌خوانم از طرفی همزمان با مدرسه کتاب‌های پرتکرار و بقیه را مطالعه می‌کنم. با این همه تکرار و مرور دروس، برای آزمون آماده‌ام و نیازی به وقت زیادی ندارم.

 4 - آزمون‌های کانون روی درس خواندن تو چگونه تاثیرگذار بوده است؟

باعث ماندگاری مطالب در ذهن من می‌شود.

5 – تو و دوستانت در درس‌خواندن به یکدیگر کمک می کنید؟

 بله من با یکی از دوستانم گاهی اوقات در منزل درس می‌خوانیم . مطالبی را برای یکدیگر توضیح می‌دهیم و رفع اشکال می‌کنیم.

6 – روش خاص شما در درس خواندن چیست؟

 من مفهومی درس می‌خوانم چون حس می‌کنم اگر درس‌ها را حفظ کنم زود فراموش می‌شوند. مدرسه برای من جای یاد‌گیری است و سعی می‌کنم که همان‌جا درس را یاد بگیرم.

7 -  کتاب خودآموز را چگونه می نویسی؟

من بررسی آزمون را انجام می‌دهم و عادت دارم قبل از هر آزمون، آزمون قبل را بررسی کنم بعضی سوالات را نیاز است دوباره بنویسم و حل کنم و برای برخی هم دوباره از روی پاسخ‌برگ می‌خوانم و رفع اشکال می‌کنم.

8 – بین کتاب‌های کانون کدام‌یک را به دوستانت معرفی می‌کنی؟

اشتباهات متداول کتاب بسیار خوبی است. زمانی‌که کلاس چهارم دبستان بودم از مطالعه‌ کتاب ریاضی و علوم تیزهوشان خیلی لذت می‌بردم خصوصاً کتاب علوم که مطالب را با گفتگوی دو شخصیت به ما یاد می‌داد.

9  - آیا تا به حال افتخارات آموزشی کسب کردی؟

 بله من در مسابقات ریاضی تورنی تیم تا مرحله سوم راهیابی پیدا کردم.

10 -  تصمیمت برای سال جدید تحصیلی چییست؟

من در آزمون‌ها شرکت کردم چون تازه ابتدای کار است . تصمیم دارم که برای درس‌خواندنم بیشتر از قبل زمان بگذارم چون مقطع هفتم و مدرسه تیزهوشان برای من جدید است و باید تلاشم را بیشتر کنم.حتماً کنار کتاب‌های درسی از کتاب‌های کمکی هم برای یادگیری بهتر استفاده خواهم کرد.

خرید کتاب