استراحت بیش از حد بعد از آسیب‌دیدگی سر مضر است

آسیب‌دیدگی ناحیه سر یکی از مشکلات شایع ورزشکاران به خصوص کودکان ورزشکار است. استراحت بیش از حد بعد از این آسیب‌دیدگی می‌تواند مخرب باشد.

استراحت بیش از حد بعد از آسیب‌دیدگی سر مضر است

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، طبق مطالعات جدید کودکانی که دچار آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر می‌شوند باید چند روز بعد از آسیب‌دیدگی‌ دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند، زیرا استراحت بیش از حد نیز بیشتر به آنها زیان می‌رساند.

پزشکان معمولا استراحت زیادی را برای افرادی که آسیب دیده‌اند تجویز می‌کنند و می‌گویند تا زمانی که کاملا نشانه‌ها از بین نرفته است فرد نباید فعالیت داشته باشد.

استراحت بر میزان فعالیت فرد در مدرسه و در ورزش تاثیرگذار است.

بررسی‌های جدید نشان داده است کودکانی که اصلا فعالیت نداشته باشند کارایی‌شان کاهش می یابد و ممکن است نشانه‌های مربوط به آسیب‌دیدگی‌ مغزی برای همیشه در آنها باقی بماند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: بهتر است بیشتر به درمان آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر توجه شود. کودکانی که به آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر دچار می‌شوند نباید بیش از حد استراحت کنند. نشانه‌های آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر، سردرد و سرگیجه است.

البته کودکان نباید بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر به ورزش‌هایی که خطر تکرار آسیب‌دیدگی‌ در آنها زیاد است رو بیاورند، ولی باید ورزش کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب