سپاهان 0 - تراکتورسازی 0 / تساوی قرمز و زرد به نفع آبی

دو تیم سپاهان و تراکتورسازی در دیداری حساس در اصفهان به تساوی بدون گل رضایت دادند،به گزارش "ورزش سه"، سپاهانی ها در حالی امروز از تیم تراکتورسازی میزبانی کردند که چهار بازی از پنج بازی ابتدایی خود را در اصفهان از سر گذرانده اند، سپاهانی ها تا قبل از این بازی با سیزده امتیازی که کسب کرده اند صدرنشین بودند اما در طرف مقابل تراکتورسازان از پنج بازی گذشته خود تنها شش امتیاز کسب کرده بودند و در رده نهم جدول رده بندی قرار گرفته بودند. البته سپاهانی ها امروز دو بازیکن مهم هفته های اخیر خود، یعنی محمدرضا خلعتبری و احسان حاج صفی را به همراه نداشتند، خلعتبری به دلیل سه اخطاره شدن در بازی قبلی این تیم و حاج صفی نیز به دلیل جدایی از این تیم در این بازی نبودند.

آخرین پیروزی سپاهانی ها در بازی برگشت لیگ چهاردهم و در فروردین ماه امسال در اصفهان اتفاق افتاد و تراکتورسازان نیز مرداد ماه سال 92 و در بازی رفت این دو تیم در لیگ سیزدهم بازهم در اصفهان به وقوع پیوست، بازی امروز این دو تیم نیز نتوانست تیم پیروزی داشته باشد.

هفته ششم لیگ برتر، دوره پانزدهم، ورزشگاه فولادشهر ، ساعت 17:30

داور: اشکان خورشیدی کمک ها: مهدی الوندی، یعقوب سخندان

سپاهان:

شهاب گردان، هادی عقیلی، عبداله کرمی، وریا غفوری، حبیب گردانی(جهان عالیان 76)، سعید قائدی فر، فوزیل موسی اف، رسول نویدکیا(سرلک 88)، حسین پاپی، علی کریمی و مهدی شریفی

سرمربی: حسین فرکی

تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری، شجاع خلیل‌زاده، الکساندر کارلوس، محمد ایران‌پوریان، سعید آقایی، سینا عشوری، شاهین ثاقبی، آگوستو سزار، فرید کریمی(علی حمودی 87)، مهرداد بایرامی(حمزه یونس 76)

سرمربی: تونی اولیویرا

اخطار:

تراکتورسازی - سعید آقایی(63) شجاع خلیل زاده(76)

 

شرح بازی:

قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته در حالی یکی از حساس‌ترین دیدارهای فصل را برگزار می‌کردند که زردپوشان اصفهانی همچنان در صدر جدول قرار داشتند اما تبریزی‌ها خیلی پائین تر از رتبه فصل پیش خود ظاهر شده بودند. در نیمه نخست تراکتورسازی با استفاده از کندی خط دفاع سپاهان نبض بازی را در دست گرفت و درست همانند بازی که چند هفته پیش پرسپولیس برابر سپاهان ارائه داده بود با پرس در میانه میدان اجازه طراحی حمله روی زمین به سپاهان نمی‌داد. سپاهانی‌ها نیز ناچاراً بازی را روی هوا آوردند و بیشتر روی پاس‌های پشت مدافعان ایجاد موقعیت می‌کردند. وزش باد شدید در نیمه نخست مزید بر علت بود تا نیمه کم افت و خیزی را شاهد باشیم.
تراکتورسازی اما همانند 5 هفته گذشته در نیمه دوم افت کرد و این سپاهان میزبان بود که نبض بازی را در دست گرفته بود و بیش از حریف قدرتمند خود به دنبال گلزنی بود. زردپوشان اصفهانی که تنها مهدی شریفی را در حمله خود داشتند در نیمه دوم کاملاً بازی را در دست داشتند اما در غیاب مهره‌های کلیدی زورشان به مدافعان تراکتورسازی نرسید تا دیداری که می‌توانست یکی از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ باشد با تساوی کسل کننده بدون گل به پایان برسد.

 

اتفاق ویژه:

در حالی که روابط هواداران سپاهان و تراکتورسازی پس از اتفاقات هفته پایانی لیگ چهاردهم رو به سردی رفته بود در این بازی هم هواداران تبریزی چندان استقبال نکرده بودند و خبری از شعارهای دوستانه سال های پیش نیز نبود.

 

بهترین بازیکن:

الکساندر کارلوس، مدافع میانی تراکتورسازی امروز به خوبی برابر مهاجمان سپاهان ایستادگی کرد همچنین در سپاهان نیز علی کریمی بهترین بازیکن تیمش بود.

دقایق حساس:

دقیقه 4: سانتر بلند سپاهانی ها با فرار شریفی روبرو شد و وی با گذر از بین مدافعان تراکتورسازی درحالی که می توانست ضربه بهتری را روانه دروازه تراکتورسازی کند شوت خود را زد اما این توپ خطرناک از کنار دروازه این تیم به بیرون