مضرات کمبود ویتامین D و ایجاد سرطان در بدن

کمبود ویتامین D در بدن یکی از عوامل بروز سرطان است.

مضرات کمبود ویتامین D و ایجاد سرطان در بدن

فرشید فرهان متخصص آنکولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به الگوی نادرست زندگی و تغذیه ناسالم اکثر مردم در جامعه‌ی امروزی گفت: امروزه با زندگی آپارتمان نشینی افراد کمتر از فوائد نور خورشید استفاده می‌کنند و این در حالی است که هر فرد باید بدن خود را روزانه حدوداً 30 دقیقه در معرض نور خورشید قرار دهد.

دکتر فرهان در ادامه افزود: البته باید با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب از آسیب رساندن اشعه‌های مضر نور خورشید به پوست جلوگیری کرد.

وی با بیان این‌که کمبود ویتامین‌ها در بدن می‌تواند از عوامل مهم بروز و تشدید سرطان باشد، گفت: کمبود ویتامین D در افراد می‌تواند باعث بروز سرطان‌های روده‌ی بزرگ و سرطان سینه در بانوان شود که با داشتن یک رژیم غذایی صحیح و تأمین ویتامین‌های مورد نیاز بدن از بروز تشدید بسیاری از سرطان‌ها جلوگیری کرد.

فرهان خاطرنشان کرد: با کاهش مصرف چربی به خصوص روغن‌های حیوانی و غذاهای سرخ شده و افزایش مصرف سبزیجات و لبنیات و میوه می‌توان به سلامتی نزدیک‌تر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی