چالش‌های هنگام مطالعه (نویسندگان جوان)

ابوالفضل محمدنژاد، کلاس هفتم از رودسر این مقاله را درباره‌ی مطالعه و مواردی که ممکن است باعث چالش در مطالعه‌ی ما شوند نوشته است.

چالش‌های هنگام مطالعه (نویسندگان جوان)

ابوالفضل محمدنژاد، کلاس هفتم از رودسر این مقاله را درباره‌ی مطالعه و مواردی که ممکن است باعث چالش در مطالعه‌ی ما شوند نوشته است.

یادداشت‌های خود را به آدرس azmoon.mag@gmail.com بفرستید.

یکی از شرایط مهم برای مطالعه این است که فضای مناسب را برای خودتان فراهم کنید. برای همه‌ی ما اتفاق افتاده است که هنگام مطالعه صدای بلند تلویزیون یا صدای بوق اتومبیل‌ها در خیابان، آرامش ما را بر هم زده است. بعضی اوقات، پنجره‌ی اتاق مطالعه سمت کوچه است و صدای بازی بچه‌ها اذیت می‌کند؛ چون شما را یا به بازی کردن دعوت می‌‌کنند یا می‌خواهند نظم در برنامه‌ریزی‌تان را بر هم بزنند. قدرت «نه گفتن» داشته باشید تا بتوانید طبق برنامه‌ریزی قبلی که داشتید کارتان را به پایان برسانید.

استفاده از موبایل، تبلت و کامپیوتر، به‌خصوص فضای مجازی هنگام درس خواندن باعث می‌شود از هدف اصلی‌تان دور شوید. پس زمان معینی را برای استفاده از این ابزار در پایان مطالعه‌تان در نظر بگیرید و از مقالات مشاوره‌ای و کلکسیون روش‌های مطالعه در سایت کانون بهره‌مند شوید تا یک فضای علمی برای خودتان فراهم کرده باشید.

برنامه‌ریزی باعث می‌شود شوق درس خواندن داشته باشید و ذهنتان از عوامل مزاحم در مطالعه فاصله بگیرد. کتاب کار، dvd مفهومی و آزمون غیر حضوری بهترین جایگزین برای ابزار‌های مزاحم هستند.

با کمک اولیا و اعضای خانواده مکان مناسب و آرامی را برای مطالعه انتخاب کنید تا با یک برنامه‌ریزی درست بتوانید بعد از درس خواندن با برادر یا خواهر کوچک‌ترتان بازی کنید.