خوب گوش دهید، خوب بخوانید، به حافظه بسپارید

با کسب انگیزه و تجربه از سه ماه تعطیلات تابستان و تلاش بی‌وقفه‌ای که داشتید، توصیه‌ی ما این است در کلاس درس هم با جدیت تمام حاضر شوید. د

خوب گوش دهید، خوب بخوانید، به حافظه بسپارید

با کسب انگیزه و تجربه از سه ماه تعطیلات تابستان و تلاش بی‌وقفه‌ای که داشتید، توصیه‌ی ما این است در کلاس درس هم با جدیت تمام حاضر شوید. در کنار آزمون جمع‌بندی تابستان مطالبی را که از درس‌های سال ششم برای نگاه به آینده خوانده‌اید یک بار دیگر خوب مرور کنید تا جمع‌بندی مؤثری در شروع سال تحصیلی داشته باشید.

کلاس درس مانند جلسه‌ی آزمون محل یادگیری است؛ پس به صحبت‌های معلم خوب گوش دهید. بعد از کلاس درس برای این‌که بهتر یاد بگیرید، آن‌چه را در حافظه دارید بنویسید تا این تلاش برای یادگیری، چندمرحله‌ای شود. مطالبی را که در کلاس توسط معلم توضیح داده شده است به همراه یادداشت‌برداری خودتان مرور کنید؛ سپس با استفاده از کتاب جامع تیزهوشان به حل تست زمان‌دار بپردازید تا مدیریت زمان را یاد بگیرید. آزمون را تحلیل و بررسی کنید و اگر پاسخ اشتباه داشتید در کتاب خودآموزی یادداشت کنید و دوباره آن مبحث را مرور کنید. از این خوب گوش دادن، خوب خواندن و خوب فهمیدن و با انجام یک آزمون موفق چه تجربه‌ای را کسب کردید؟ این تجربه را سرلوحه‌ی برنامه‌ریزی بعدی‌تان قرار دهید.

خرید کتاب