خیلی ساده موفق شوید

پیشنهاد همیشگی من به دانش‌آموزان این است که سعی کنید طی آزمون‌های جامع، شرایط فعلی و توانایی‌های‌تان را محک بزنید.

خیلی ساده موفق شوید

پیشنهاد همیشگی من به دانش‌آموزان این است که سعی کنید طی آزمون‌های جامع، شرایط فعلی و توانایی‌های‌تان را محک بزنید. عده‌ای از دوستان پرتلاشم در آزمون 25 تیر این کار را انجام دادند و قرار است در آزمون 10 مهر نتیجه‌ی تلاش تابستانه‌شان را ببینند و تعدادی هم از مهر به جمع ما ملحق می‌شوند. آزمون 10 مهر نقش سنگ محک را دارد. در  مقالات «سه گام پایدار تا موفقیت» و «گام اول؛ خودت را بشناس!» در این مورد که چگونه به خودشناسی لازم برسیم صحبت کردیم. می‌توانید از تمام قسمت‌های کارنامه‌ی آزمون و تحلیل و مشاوره‌ی کارنامه‌ی پشتیبان برای این کار استفاده کنید. از تراز، چند از 10، نمودار تعادل و ضریب رشد که از آزمون 20 شهریور در کارنامه درج شده است نیز می‌توانید استفاده کنید. همه‌ی این اقدامات زمین شما را آماده می‌کند تا بذر مرغوب شما فضای بارور شدن را داشته باشد.

بعد از آن هدف‌گذاری کنید! کار بسیار مهم، مؤثر و در عین حال ساده‌ای که باید بر اساس قوانین بازی انجام شود. زمانی که در کلاس‌های کارآفرینی به روشKAP ، که حاصل سال‌ها تجربه و تلاش افراد موفق دنیاست شرکت می‌کردم، از افراد خواسته شد که بازی پرتاب حلقه را انجام دهند. با هر قدم که از پایه دورتر می‌شدیم امتیاز بیش‌تری کسب می‌کردیم. در مرحله‌ی اول بازی به صورت تک‌نفره انجام می‌شد. درست مانند زمانی که شما در منزل آزمون تستی انجام می‌دهید. در مرحله‌ی دوم افراد در گروه‌های 6 نفره قرار گرفتند و حداقل امتیاز مورد نظر 120 امتیاز بود. گروه اول هیجان‌زده از این رقابت و برای کسب حداکثر امتیاز بیش‌ترین فاصله‌ها را انتخاب کردند. گروه دوم در همان قدم اول و دوم باقی ماندند.

می‌توانید نتیجه را حدس بزنید؟

گروه اول بدون توجه به توانایی‌های‌شان و با یک انتظار غیر منطقی هدفی دست‌نیافتنی را انتخاب کردند. دست‌نیافتنی از این جهت که زمینه‌سازی و هدف‌گذاری صحیح انجام نشده بود. درنتیجه امتیازشان به حد نصاب نرسید.

گروه دوم در همان قدم‌های اول و دوم که کم‌ترین امتیاز را داشتند، امتیازی بیش‌تر از 120 کسب کردند و موفق شدند. این گروه چند از 10 خود را با یک روند صعودی اما منطقی تعیین کردند. هر کدام از اعضا تنها یک قدم بیش‌تر از مرحله‌ی قبل انتخاب کردند. درست مانند شما که تصمیم می‌گیرید در هر آزمون برای هر درس تنها به یک سؤال بیش‌تر پاسخ دهید. این گونه آهسته و پیوسته به مقصد می‌رسید.