دبیرستانی‌ها چگونه برای کنکور درس بخوانند؟

مطالعه‌ی شما در حال حاضر جنبه‌ی یادگیری و ادراک دارد و تسلط و تست زدن اصلاً مطرح نیست؛ بنابراین خودتان را با تست زدن سرگرم نکنید.

دبیرستانی‌ها چگونه برای کنکور درس بخوانند؟

1- خود را به درس خواندن عادت دهید: در سال‌های آینده که دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی خواهید بود تلاش جدی‌تر برای قبولی در کنکور خواهید کرد. ممکن است بیش از 60 ساعت در هفته درس بخوانید. خیلی از داوطلبانی که در سال‌های دبیرستان به مطالعه عادت نکرده‌اند در این زمان دچار مشکل می‌شوند. خستگی، بی‌انگیزگی و پایین آمدن کارایی می‌تواند از تبعات این عادت نکردن باشد. پس از الان کم‌کم عادت کنید.

2- برای مطالعه‌ی خود هدف‌گذاری کنید: افزایش ساعت مطالعه بدون در نظر داشتن یک قله، بدون شک بسیار خسته‌کننده خواهد بود؛ بنابراین خوب است که با خودتان عهد کنید که تا پایان سال جاری معدلتان را حداقل یک نمره افزایش دهید یا این‌که یک درس ضعیف را به حد متوسط برسانید.

3- برای ریاضی و زبان خود فکری بکنید: درس ریاضی برای رشته‌های علوم تجربی و علوم انسانی و زبان برای تمام گروه‌ها مشترک است که نمی‌توان در یک سال آن را متحول کرد؛ بنابراین اگر در این درس‌ها ضعفی دارید اکنون وقت آن است تا قبل از ورود به پیش‌دانشگاهی فکری به حال این درس‌ها بکنید.

4- تشریحی بخوانید: مطالعه‌ی شما در حال حاضر جنبه‌ی یادگیری و ادراک دارد و  تسلط و تست زدن اصلاً مطرح نیست؛ بنابراین خودتان را با تست زدن سرگرم نکنید؛ زیرا به‌تنهایی فایده‌ای برای شما ندارد بلکه آن تست‌ها را برای سال آینده‌ی خود غیر قابل استفاده می‌کنید. تنها مجازید که در آزمون‌های آزمایشی- آن هم مخصوص سال سومی‌ها- شرکت کرده و تست بزنید.